کد خبر:110928
پ
زرندی
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت:

صنعت فولاد با سایر بخش‌های صنعت متفاوت است

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت با اشاره به تفاوت صنعت فولاد با سایر بخش‌های صنعت بر نوآوری در سطح بنگاه‌های تولیدی تاکید کرد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت با اشاره به تفاوت صنعت فولاد با سایر بخش‌های صنعت بر نوآوری در سطح بنگاه‌های تولیدی تاکید کرد.

 

*** اهمیت توازن در زنجیره ارزش صنعت فولاد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت در هفتمین همایش چشم انداز صنعت فولاد گفت: ظرفیت‌های ایجاد شده در فولاد و رشد تولید در سال‌های گذشته مطلوب بوده و توازن در زنجیره ازرش این صنعت بسیار حائز اهمیت است.

سعید زرندی افزود :

مزیت‌سنجی و مکان‌یابی در احداث واحدهای تولیدی باید مدنظر قرار گیرد و متأسفانه در گذشته به دلیل برخی فشارهای سیاسی و منطقه‌ای، ایجاد برخی واحدهای فولادی به درستی انجام نشده است.

 

*** شرایط تاسیس واحدهای صنعتی جدید

 

معاون طرح و برنامه تأکید کرد : اجازه تأسیس واحدهای جدید بدون ملاحظات آمایشی و سیاست‌های جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت، داده نخواهد شد.

وی همچنین گفت: نوآوری در سطح بنگاه‌های تولیدی باید مورد توجه قرار گیرد و صنعت فولاد به دلیل ارتباط و پیوندهای بین‌المللی که داشته با سایر بخش‌های صنعت متفاوت بوده است.

 

*** اهمیت رویکرد نوآوری باز در شرکت‌های بزرگ

 

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تفاوت صنعت فولاد با سایر بخش‌های صنعت گفت: در گذشته برای شرکت‌ها مهم بود که واحدهای تحقیق و توسعه ایجاد کنند در حالی که اکنون در شرکت‌های بزرگ باید رویکرد نوآوری باز (open innovation) را مد نظر قرار دهند.

زرندی افزود : در حال حاضر، شرکت‌های سرمایه‌گذار خطرپذیر شرکتی یا cvc ها شکل گرفته‌اند که اینها به عنوان محرک بر روی نوآوری‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند.

 

*** راهکاهای توسعه فضای نوآوری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت در پایان اظهار داشت:

دو رویکرد تامین اهداف استراتژیک شرکت و کسب منافع مالی می‌تواند مد نظر قرار گیرد ولی در هر دو صورت منجر به توسعه فضای نوآوری هم در شرکت‌ها و هم در کشور می‌شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع