کد خبر:110916
پ
اتاق اصناف
دبیر کل اتاق اصناف ایران:

کمبودی در تامین کالا‌های اساسی وجود ندارد

دبیر کل اتاق اصناف ایران با اشاره به اهتمام ویژه دولت در تامین کالا‌های اساسی ، از نبود هیچگونه کمبودی در زمینه تامین این کالاها خبر داد.

دبیر کل اتاق اصناف ایران با اشاره به اهتمام ویژه دولت در تامین کالا‌های اساسی ، از نبود هیچگونه کمبودی در زمینه تامین این کالاها خبر داد.

 

*** مدیریت تامین ارز برای کالا‌های اساسی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر کل اتاق اصناف ایران در برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفتگو با موضوع نابسامانی قیمت کالا‌های اساسی با بیان اینکه تامین و توزیع کالا فرایند مشخص و هویت داری است، گفت:

تلاش شده در تامین برخی از کالا‌ها به عنوان کالای اساسی که باید توسط دولت تامین شوند، اهتمام ویژه‌ای صورت بگیرد و با تخصیص ارز برای این کالاها، تغییر قیمتی به وجود نیاید.

علی عوض پور با بیان اینکه تامین ارز برای کالا‌ها مدیریت شد، اظهار داشت:

البته با وجود مدیریت دولت، به هر حال شاهد افزایش قیمت ارز بودیم که در پی آن قیمت کالا‌ها افزایش پیدا کرد. بازار یک فرایند علمی است و باید هم در رابطه با تامین کالا و هم در رابطه با توزیع آن، اقدام مربوطه را انجام دهیم.

 

*** نظارت در بازار توسط اتاق اصناف

 

دبیر کل اتاق اصناف ایران تاکید کرد: یکی از اقدامات مهمی که باید انجام شود، نظارت در بازار است که اتاق اصناف، سیاست‌هایی را در رابطه با تشدید نظارت با استفاده از ظرفیت‌های اتحادیه‌های صنفی و اتاق‌های اصناف اتخاذ کرده و بازرسی‌ها انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: البته باید بین گرانی و گران فروشی، تفکیک قائل شویم، زیرا به هر حال قیمت کالا‌ها افزایش پیدا کرده است و واحد‌های تولیدی و عرضه کننده کالا، قیمت هایشان را افزایش داده اند و واحد‌های خرده فروشی، آخرین زنجیره عرضه هستند.

 

*** جداسازی کالاهای پرمصرف و کالاهای اساسی

 

عوض پور با تاکید بر اینکه باید کالا‌های پر مصرف و اساسی را از سایر کالا‌ها جدا کرد، افزود:

در رابطه با کالا‌های اساسی این اطمینان را به مردم می‌دهیم که هیچ گونه کمبودی در این زمینه وجود ندارد و دولت نیز تمام اهتمام خودش را برای تامین این کالا‌ها گذاشته است.

وی با بیان اینکه دولت ۲۴ قلم کالا را در اولویت خود قرار داده است، عنوان کرد: دولت برای تامین این کالا خارج از بروکراسی اداری عمل می‌کند و حتی در خصوص واردات گمرک نیز اولویت برای این کالا‌ها قائل شده است.

 

*** افزایش قیمت گوشت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر کل اتاق اصناف ایران به افزایش قیمت گوشت اشاره کرد و بیان داشت:

این افزایش قیمت باعث گلایه اتاق اصناف نیز شده است و با همکاران در وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی قیمت گوشت، جلسات زیادی داشته ایم تا بتوان قیمت گوشت را مدیریت کنیم.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع