کد خبر:110732
پ
لاریجانی
رئیس مجلس شورای اسلامی:

آلومینا از صنایع راهبردی ایران است

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود منابع آلومینا در آذربایجان و شهر سراب، این صنعت را از صنایع راهبردی ایران دانست.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود منابع آلومینا در آذربایجان و شهر سراب، این صنعت را از صنایع راهبردی ایران دانست.

 

*** افتتاح طرح پست برق ۲۳۰٫۶۳ کیلوولتی سراب

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح طرح پست برق ۲۳۰٫۶۳ کیلوولتی سراب گفت: امروز برای ایران استفاده از امکانات و منابع مختلف داخلی بسیار مهم است.

علی لاریجانی افزود: وزارتخانه‌ها باید روی این موضوع حساس باشند و مجلس نیز برای تحقق آن کمک می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت طرح نفلین سینت سراب اظهار داشت: آلومینیوم از جمله کالاهای در فهرست تحریم‌های آمریکا علیه ایران است و در واقع تولید آلومینا از صنایع راهبردی به حساب می‌آید .

 

*** منابع آلومینا در ایران و جهان

 

لاریجانی با بیان اینکه منایع آلومینا در ایران و جهان محدود است اما در آذربایجان و شهر سراب به وفور یافت می‌شود، گفت:

با وجود نیاز به سرمایه‌گذاری سنگین برای استخراج و تولید آن، این طرح ارزش اجرا دارد.

وی با اشاره به زمان‌بر بودن اجرای طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت تاکید کرد: باید تلاش شود خیز آخر برای بهره‌برداری از این طرح بسیار مهم برداشته شود تا شاهد بهره‌برداری از آن باشیم.

لاریجانی با بیان اینکه خوشحالم که عزمی برای اجرای این پروژه شکل گرفته است، افزود: علاوه بر مسائل راهبردی یاد شده، افتتاح پست ۲۳۰٫۶۳ مگاواتی در تعادل بخشی میزان نیاز برق سراب و آذربایجان شرقی نیز موثر است.

وی گفت: رویکرد ما در مسایل مربوط به آب و برق، حرکت به سمت مصالح اجتماعی بوده و بر این اساس تقاضا را باید مدیریت کنیم که سیاست درستی است.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه رویکرد نظام، آبرسانی و برق‌رسانی به نقاط محروم است اما بر اساس سیاست یاد شده بارگذاری مدیریت انرژی و قیمت‌گذاری آن طوری باشد که امکان بهره‌مندی مناسب مردم افزایش یابد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع