کد خبر:110505
پ
میوه
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران خبر داد

اعلام زمان آغاز توزیع میوه شب عید در بازار

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از افزایش ذخایر میوه نسبت به سال قبل و توزیع میوه شب عید خبر داد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از افزایش ذخایر میوه نسبت به سال قبل و توزیع میوه شب عید خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در نشستی خبری که به مناسبت دهه فجر در حال برگزاری است، با بیان اینکه توزیع میوه شب عید در این استان از ٢۵ اسفندماه آغاز می‌شود، گفت:

قیمت عرضه این میوه‌ها برای میوه شب عید هنوز مشخص نیست.

 

*** توزیع میوه شب عید از ۲۵ اسفند

 

وی با اشاره به توزیع میوه شب عید ، میزان ذخیره سازی سیب درختی و پرتقال نسبت به سال‌های گذشته بسیار بیشتر است، افزود:

اجازه نخواهیم داد نوسان قیمت میوه، مردم را در ایام عید اذیت کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه سیب درختی از مبادی تأمین به استان حمل و در سردخانه‌ها ذخیره شده است، گفت:

۴۰ درصد محصول پرتقال نیز حمل شده و باقی آن هم در حال حمل است.

وی اظهار داشت: ٣ برابر سال‌های قبل سیب درختی در سردخانه‌ها برای ایام عید ذخیره شده است.

 

*** اراضی کشاورزی جنوب تهران  

 

ذوالفقاری در بخش دیگری از سخنان خود در ادامه سخنان خود در مورد توزیع میوه شب عید به آخرین وضعیت کشت محصولات کشاورزی با آب‌های نامتعارف در استان تهران، اظهارداشت: ۳۲ هزار هکتار از زمین‌های جنوب استان با آب‌های نامتعارف آبیاری می‌شود. 

به گفته وی، ۱۷ هزار هکتار از اراضی که با آب‌های نامتعارف آبیاری می‌شود در شهر ری قرار دارد، ۱۵ هزار هکتار آن نیز در ورامین و مقدار جزیی هم در قرچک است.

ذوالفقاری با بیان اینکه اراضی که با آب‌های مذکور آبیاری می‌شود مربوط به محصولاتی مانند غلات و علوفه‌های دامی است،اضافه کرد:

از غلات کشت شده در این اراضی می‌توان به محصولاتی مانند  گندم، جو، مقدار کمی کلزا و ذرت علوفه‌ای اشاره کرد ضمن اینکه بنده نمی‌توانم بگویم که آبیاری با آب‌های نامتعارف، حتی در مورد گندم و جو هم بی خطر است.

وی با اشاره به اینکه اجازه کشت محصولاتی مانند برنج و سبزی و صیفی را با آب های نامتعارف نمی‌دهیم،افزود:

خطر تولید این محصولات با آب‌های نامتعارف زیاد است و اجازه این کار را نمی‌دهیم.

 

*** سلامت این محصولات

 

این مقام مسئول با اشاره به میوه شب عید با  بیان اینکه برخی محصولات مانند سبزی و صیفی به صورت تازه خوری مصرف می‌شوند، افزود:

برخی نیز مانند کتان، کنف و پنبه مصرف خوراکی ندارند همچنین برخی دیگر مانند گندم مصرف خوراکی دارند اما از تولید تا مصرف فرآوری می‌شوند و چون فرآوری می‌شوند آلودگی چندانی از این نظر برای مصرف کننده نخواهند داشت. 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در پایان درباره اینکه آیا وزارت بهداشت تایید کرده است که این محصولات خطری برای مصرف کننده ندارند و درصد خطر آنها صفر است؟ اظهار داشت: نمی‌دانم، بنده اطلاعاتی ندارم از خودشان باید سوال کنید.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش