اخبار برگزیده

کد خبر:110525
پ
نفت

انتشار ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق تامین مالی پروژه‎های نفتی

هزار میلیارد تومان اوراق منفعت با اتحاد ۷ شرکت تامین سرمایه موجود در بازار سرمایه و به منظور تامین مالی پروژه‎های نفتی منتشر می‌شود.

هزار میلیارد تومان اوراق منفعت با اتحاد ۷ شرکت تامین سرمایه موجود در بازار سرمایه و به منظور تامین مالی پروژه‎های نفتی منتشر می‌شود.

 

*** صدور مجوز تامین مالی پروژه‌های نفتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در پی صدور مجوز تامین مالی شرکت توسعه نفت و گاز صبا اروند هزار میلیارد تومان اوراق منفعت به منظور افزایش تولید نفت خام منتشر می‌شود.

این حجم اوراق برای اولین بار با پیشگامی شرکت تامین سرمایه تمدن به عنوان مشاور ، متعهدپذیره نویسی و بازار گردان در بازار سرمایه و تامین سرمایه‌های لوتوس پارسیان، ملت، امید، کاردان، امین و نوین تشکیل شد.

انتشار این اوراق برعهده شرکت واسط مالی مهر و شرکت ملی نفت ایران ضمانت اصل اوراق و صندوق بازنشستگی نفت نیز ضمانت سود اوراق را بر عهده خواهند داشت.

 

*** میزان تامین سرمایه شرکت

 

این گزارش حاکی است تامین سرمایه تمدن برای پروژه‎های نفتی با حجم تعهد ۴ هزار میلیارد ریالی عضو پیشگام سندیکای متعهدین پذیره نویسی و بازراگردانی و همچنین شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان باتعهد ۲هزار میلیارد ریال به عنوان عضو دیگر سندیکا قرار دارد و پس از آنها نیز شرکت های تامین سرمایه ملت، امید و کاردان هریک با حجم تعهد هزار میلیارد ریال و در نهایت تامین سرمایه امین و نوین با حجم تعهد ۵۰۰ میلیارد ریال از دیگر اعضا این سندیکا هستند.

در حال حاضر ۹ شرکت تامین سرمایه در بازار سرمایه ایران فعالیت دارند که از این تعداد ۷ شرکت یاد شده با مشارکت و اتحاد یکدیگر گامی بزرگی را در جهت تامین مالی پروژه‎های نفتی برداشته‌اند.

 

*** اوراق منفعت چیست؟

به گزارش خبرگزاری صنایع، اوراق منفعت به عنوان یکی از ابزارهای مالی جدید بازار سرمایه به عنوان مناسب ترین شیوه تامین مالی با توجه به شرایط طرح؛ برای اولین بار در حوزه نفت به کارگرفته شده که گامی نو برای تامین مالی طرح های حوزه نفت از طریق بازار سرمایه به شمار رفته و نشان دهنده ظرفیت بالای بازار سرمایه برای جذب نقدینگی و صرف آن در پروژه های ملی است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع