کد خبر:110279
پ
بنزین
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۸:

بنزین در سال ۹۸ گران نمی‌شود

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۸ با اشاره به مصوبه این کمیسیون از گران نشدن قیمت حامل‌های انرژی اعم از بنزین ، نفت و گاز و … در سال ۹۸ خبر داد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۸ با اشاره به مصوبه این کمیسیون از گران نشدن قیمت حامل‌های انرژی اعم از بنزین ، نفت و گاز و … در سال ۹۸ خبر داد.

 

*** تغییر در قیمت حامل‌های انرژی از جمله بنزین

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۸ در نشست خبری امروز (دوشنبه) خود در تشریح مصوبات کمیسیون تلفیق اظهار کرد:

کمیسیون تلفیق جلسه بعدازظهر دیروز و صبح امروز را به دلیل اهمیت تبصره ۱۴ که قیمت‌های حامل‌های انرژی، یارانه و مباحث دیگر در آن مطرح است، به این تبصره پرداخت.

کمیسیون تلفیق مصوب کرد که قیمت حامل‌های انرژی اعم از بنزین ، نفت و گاز و … نه در قیمت و نه در نحوه توزیع هیچ تغییری نسبت به سال ۹۷ نداشته باشد.

محمدمهدی مفتح با تاکید بر اهمیت تبصره ۱۴ گفت: عمده مواردی که در لایحه دولت آمده بود، تصویب شد و تغییرات مختصری در آن انجام گرفت که برخی از آنها تأثیرات قابل توجهی از نظر میزان تأثیرگذاری به ویژه در اقشار محروم جامعه دارد.

 

*** پرداخت یارانه به مدارس

 

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: در ردیف‌هایی از جدول تبصره ۱۴، در قسمت هزینه‌ها و پرداخت یارانه‌ها، کمک‌هایی برای آموزش و پرورش و مدارس در نظر گرفته شده است از جمله ۶۰ میلیارد تومان برای کمک به هزینه گاز مصرفی مدارس در اختیار آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت، ۳۰ میلیارد تومان برای کمک به هزینه برق مدارس و همچنین ۱۰ میلیارد تومان برای کم به هزینه‌های آب مدارس در اختیار آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت.

مفتح افزود: همچنین در مصوبه دیگری یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به منابع ۷ هزار میلیارد تومانی که دولت برای کاهش فقر مطلق خانوارها تصویب کرده بود، اضافه شد.

به این ترتیب دریافتی تمامی خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی به میزان ۲۰ درصد نسبت به سال ۹۷، افزایش پیدا کرد.

 

*** یارانه نان و خرید گندم

 

وی گفت: همانگونه که دولت پیش‌بینی کرده بود، یارانه نان و خرید تضمینی گندم به میزان ۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تعیین شد.

وی افزود: سهم بیمه دولت برای اقشار خاص از جمله رانندگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری و ۲۰ درصد افزایش کمکی که به رزمندگان معسر باید پرداخت می‌شد، در تبصره ۱۴ و بخش یارانه‌ها افزایش یافت. علاوه بر اینکه ۲۰ درصد به دریافتی رزمندگان معسر از این محل اضافه می‌شود، سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح مکلف شد که به آنها دفترچه بیمه بدهد و آنها از خدمات بیمه از طریق آن دفترچه استفاده کنند.

مفتح گفت: کمیسیون تلفیق وارد تبصره ۱۵ شده است و تلاش می‌کند که تا پایان هفته جاری، گزارش خود را تقدیم مجلس کند.

 

***  نحوه توزیع بنزین

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی کمیسیون تلفیق در پایان گفت: در خصوص نحوه توزیع فرآورده‌های نفتی مثل بنزین، گازوئیل و گاز مصرفی خانوار، هیچ تغییری در قیمت و نحوه توزیع نسبت به سال ۹۷ داده نشده است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع