کد خبر:110239
پ
آرامکوی سعودی

خرید ۱.۶ میلیارد دلار از سهام اویل‌بانک کره‌جنوبی توسط آرامکوی سعودی

شرکت نفت دولتی آرامکوی سعودی در نظر دارد، ۱۹.۹ درصد از سهام پالایشگاه‌ اویل‌بانک هیوندای کره‌جنوبی را به ازای ۱.۶۱ میلیارد دلار، خریداری کند.

شرکت نفت دولتی آرامکوی سعودی در نظر دارد، ۱۹.۹ درصد از سهام پالایشگاه‌ اویل‌بانک هیوندای کره‌جنوبی را به ازای ۱.۶۱ میلیارد دلار، خریداری کند.

 

*** جهش سهام صنایع سنگین هیوندا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شرکت نفت دولتی آرامکوی سعودی در نظر دارد ۱۹.۹ درصد از سهام پالایشگاه‌ اویل‌بانک هیوندای کره‌جنوبی را، به ازای ۱.۶۱ میلیارد دلار خریداری کند.

 

بر این اساس با اعلام این خبر، سهام صنایع سنگین هیوندا که شرکت مادر و مالک این پالایشگاه است، ۶.۶ درصد جهش کرد.

 

*** تقویت فروش نفت آرامکوی سعودی

 

کره‌جنوبی، یکی از بزرگترین بازارهای فروش نفت عربستان سعودی بوده و آرامکوی سعودی بزرگترین سهام‌دار سومین پالایشگاه‌ بزرگ کره‌جنوبی یعنی اس‌اویل است.

قرارداد جدید به آرامکو کمک می‌کند که فروش نفت خود به اویل‌بانک هیوندا را که کوچکترین پالایشگاه‌ کره‌جنوبی است، تقویت کند.

 

*** سرمایه‌گذاری در تجارت جدید و بهبود سلامت ‌مالی

 

آرامکو برنامه‌ریزی کرده است که سهام اویل‌بانک را ۱۰ تریلیون وون یا ۳۶۰۰۰ وون به ازای هر سهم، ارزش‌گذاری کند؛ ضمن اینکه شرکت صنایع سنگین هیوندا که در حال حاضر ۹۱.۱۳ درصد از سهام اویل‌بانک را در اختیار دارد، اعلام کرده در نظر دارد از این پول، برای سرمایه‌گذاری در تجارت جدید و بهبود سلامت ‌مالی، استفاده کند.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، یکی از شرکت‌های هیوندا، شرکت کشتی‌سازی است که در قرارداد تجارت مشترک با آرامکوی عربستان، برای ساخت یک اسکله ساخت و تعمیر کشتی در ساحل شرقی عربستان سعودی، درحال فعالیت است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع