اخبار برگزیده

کد خبر:110124
پ
۱۳۹۰۹۱_۴۱۲
بین ایمیدرو و وزارت راه امضا شد:

تفاهم نامه توسعه خطوط جاده‌ای تربت حیدریه- رشتخوار- خواف

تفاهم نامه احداث باند دوم جاده تربت حیدریه- رشتخوار- خواف سنگان به طول ۱۴۳ کیلومتر بین ایمیدرو  و وزارت راه و شهرسازی امضا شد.

تفاهم نامه احداث باند دوم جاده تربت حیدریه- رشتخوار- خواف سنگان به طول ۱۴۳ کیلومتر بین ایمیدرو و وزارت راه و شهرسازی امضا شد.

 

*** جابجایی ۲۵ میلیون تن بار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در نشست مشترک توسعه خطوط جاده‌ای تربت حیدریه- رشتخوار- خواف با خیراله خادمی، معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، سعید محمدزاده و سرمایه گذاران منطقه سنگان، گفت:

تفاهم نامه احداث باند دوم جاده تربت حیدریه- رشتخوار- خواف سنگان به طول ۱۴۳ کیلومتر بین ایمیدرو «شرکت تامین و توسعه زیرساخت های شرق ایران» و وزارت راه و شهرسازی «شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور» امضا شد.

خداداد غریب پور افزود: با توجه به سرمایه گذاری‌های انجام شده در این منطقه ۱۷٫۵ میلیون تن کنسانتره و ۱۵ میلیون تن گندله، حداقل ۲۵ میلیون تن جابجایی بار صورت خواهد گرفت که در حال حاضر، بخش ریلی ۷ میلیون تن ظرفیت دارد.

 

*** توسعه خطوط جاده‌ای و ریلی تربت حیدریه- رشتخوار- خواف

 

مدیرعامل ایمیدرو ادامه داد: با توجه به حجم بالای جا به‌جایی مواد معدنی، درخطوط جاده‌ای تربت حیدریه- رشتخوار- خواف خطوط جاده‌ای و ریلی این مسیر توسعه خواهد یافت که این امر نیازمند تامین ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار، طی ۳ سال است.

 

*** ایمیدرو در کنار سرمایه گذاران 

 

وی اظهار داشت: ما به عنوان ایمیدرو در کنار سرمایه گذاران خواهیم بود. ایمیدرو ۲۰ درصد از این میزان سرمایه را تامین می‌کند و ۸۰ درصد دیگر توسط سرمایه گذاران به نسبت سهمشان از تولید پرداخت می‌شود.

خداداد غریب پور افزود: از مسئولان منطقه انتظار داریم فضای لازم را برای فعالیت سرمایه گذاران و رفع مشکلات احتمالی بر سر راه سرمایه گذاری در احداث خطوط جاده‌ای تربت حیدریه- رشتخوار- خواف فراهم کنند.

 

*** سهم ۵۰ درصدی وزارت راه

 

معاون وزیر راه نیز در این مراسم گفت:

شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ردیف بودجه دارد و سهم ۵۰ درصدی خود را در قالب طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و موافقتنامه‌های مبادله با سازمان برنامه و بودجه کشور تامین می‌کند.

خادمی ادامه داد: طبق تفاهم نامه، این شرکت نسبت به انجام مطالعات و نقشه‌های اجرایی، آزادسازی و تملک اراضی واقع شده در مسیر جاده‌ای تربت حیدریه- رشتخوار- خواف، انجام تشریفات مناقصه و انتخاب پیمانکار، دستگاه نظارت و غیره اقدام خواهد کرد.

 

*** سرمایه گذاری در مناطق محروم

 

سعید محمدزاده، مدیرعامل راه آهن در جلسه توسعه خطوط جاده‌ای تربت حیدریه- رشتخوار- خواف گفت:

صرف هزینه در حوزه ریلی، نوعی سرمایه گذاری در مناطق محروم محسوب می شود و سرمایه گذاران از مزایای مربوطه بهره‌مند خواهند شد.

به گزارش خبر گزاری صنایع مدیرعامل راه آهن در پایان افزود:

از جمله این مزایا، اینکه به ازای هر تن کیلومتر باری که از حمل و نقل جاده‌ای به حمل و نقل ریلی منتقل شود معادل ریالی ۳۵ سی‌سی سوخت و به ازای هر نفرکیلومتر معادل ریالی ۲۰ سی‌سی سوخت صرفه‌جویی می‌شود و به سرمایه گذاران تعلق می‌گیرد.

 

 

انتهای پیام///