کد خبر:110058
پ
همکاری‌های صنعتی
با حضور مقامات وزارت خارجه انجام گرفت

امضای موافقتنامه توسعه همکاری‌های صنعتی استرالیا و ایدرو

توافق نامه همکاری‌های صنعتی میان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و استرالیا همزمان با روزملی استرالیا با حضور نمایندگانی از شرکت‌های استرالیایی، سفیر این کشور و مدیر کل آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه امضاء شد.

توافق نامه همکاری‌های صنعتی میان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و استرالیا همزمان با روزملی استرالیا با حضور نمایندگانی از شرکت‌های استرالیایی، سفیر این کشور و مدیر کل آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه امضاء شد.

 

*** فعالیت شرکت‌های استرالیایی در حوزه‌های صنعتی ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سفیر استرالیا در این مراسم با اظهار اینکه در ایران زمینه‌های متعددی برای مشارکت و فعالیت شرکت‌های استرالیایی در حوزه‌های صنعتی وجود دارد، گفت:

در سفر بندر عباس شاهد فعالیت‌های بزرگ صنعتی ایران بودم و به همین دلیل شرکت‌های استرالیایی را برای سرمایه گذاری مشترک (جوینت ونچ ) با طرف‌های ایرانی تشویق کردم.

 

*** نقش سازمان گسترش در توسعه همکاری‌های صنعتی ایران و استرالیا

 

یان بیگز با اشاره به اینکه این توافق‌نامه و همچنین مقاوله‌نامه قبلی مورد حمایت مرکز تجارت استرالیا که نقش هدایت کننده فعالیت‌های تجاری و صنعتی این کشور را بعهده دارد، قرار گرفته است افزود:

سازمان گسترش می‌تواند نقش مهمی را در توسعه همکاری‌های صنعتی دو کشور ایفا کند.

 

*** آمادگی ایدرو برای توسعه همکاری‌های صنعتی با کشور استرالیا

 

همچنین در این مراسم، معاون برنامه‌ریزی و توسعه ایدرو ضمن تبریک روز ملی استرالیا و ابراز امیدواری نسبت به توسعه همکاری‌های صنعتی با این کشور گفت:

سازمان گسترش بعنوان بزرگترین سازمان صنعتی کشور آمادگی کامل برای توسعه همکاری‌های صنعتی با کشور استرالیا را دارد.

 

محمد نوری امیری با اشاره به اینکه زمینه‌های زیادی برای همکاری‌های صنعتی بین دو کشور وجود دارد اظهار داشت :

ایدرو این آمادگی را دارد که بعنوان حلقه وصل برای پیشبرد و بسط همکاری‌های صنعتی و اقتصادی میان استرالیا و شرکت‌های ایرانی قرار گیرد.

 

*** شناسایی حوزه‌های مورد علاقه دو جانبه

 

گفتنی است بر اساس این توافق‌نامه مقرر گردید که طرفین نسبت به اعلام زمینه‌های همکاری و شناسایی حوزه‌های مورد علاقه دو جانبه اقدام کرده و ایدرو پروژه‌های قابل سرمایه گذاری را برای شرکت‌های استرالیایی معرفی نمایند تا زمینه‌های اقدام و مذاکره فراهم گردد.

 

محمود فرازنده مدیر کل آسیا – اقیانوسیه وزارت خارجه نیز ضمن استقبال از همکاری دوجانبه ایدرو و استرالیا در زمینه‌های صنعتی و اقتصادی، ابراز امیدواری کرد گسترش همکاری ها محور تعاملات دائمی ایران و استرالیا گردد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شایان ذکر است این سند همکاری بدنبال بازدید سفیر استرالیا به همراه معاون برنامه ریزی و توسعه، و مدیران امور بین الملل و ارتباطات ایدرو از بندر عباس انجام گرفت.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 7 =

کلید مقابل را فعال کنید