کد خبر:110082
پ
صنایع معدنی
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران اعلام کرد

اجرای نقشه راه معدن، انقلابی در حوزه معدن و صنایع معدنی

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران اجرای نقشه راه معدن را انقلابی در حوزه معدن و صنایع معدنی قلمداد کرد.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران اجرای نقشه راه معدن را انقلابی در حوزه معدن و صنایع معدنی قلمداد کرد.

 

*** اجرای نقشه راه معدن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران  با تاکید بر اجرای نقشه راه معدن افزود:

قطعا با اجرای نقشه راه معدن، انقلابی در حوزه معدن و صنایع معدنی رخ می‌دهد و در این راستا وزارت صنعت، معدن و تجارت با نظرخواهی از تشکل‌ها در جهت حل مشکلات، می‌تواند مسیر پویایی اقتصاد معدن را هموار کند.

 

*** اولویت نخست سازمان نظام مهندسی معدن کشور

 

داریوش اسماعیلی گفت: اولویت نخست سازمان نظام مهندسی معدن کشور، صیانت از معادن خواهد بود چراکه مواد معدنی تجدیدناپذیر است.

 

این نماینده مجلس افزود: در زمینه صیانت از معادن، تدوین ضوابط و دستورالعمل‌های کاربردی و بهرمندی از توان کارشناسان خبره در حوزه معدن و صنایع معدنی باید مورد توجه قرار بگیرد.

 

وی همچنین عنوان کرد: برنامه ریزی برای تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت و همچنین استفاده از ظرفیت‌های مراکز دانش بنیان شرایط دستیابی به اهداف بخش معدن و صنایع معدنی را تسهیل خواهد کرد.

 

*** اجرای پروژه‌های مطالعاتی در بخش معدن و صنایع معدنی

 

در این نشست رئیس هیات مدیره انجمن مهندسی معدن ایران نیز طی سخنانی اظهار کرد: ایمیدرو با اقدامات توسعه‌ای خود می‌تواند فعالیت در بخش معدن و صنایع معدنی را برای بخش خصوصی تسهیل کند.

 

وی ضمن اعلام آمادگی این انجمن در ایجاد تعامل با ایمیدرو گفت: استفاده از توانمندی‌های نخبگان دانشگاهی در صنعت، عرضه دانش و اجرای پروژه‌های مطالعاتی بخشی از مزیت‌های این انجمن است.

 

*** تعامل دستگاه‌ها و جذب سرمایه‌گذار

 

در ادامه بهرام شکوری رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه انقلاب در معدن با ایجاد تعامل بین دستگاه‌ها و بخش خصوصی ممکن خواهد شد گفت: دولت و مجلس با تصویب قوانین کاربردی باید حذف قوانین دست و پاگیر در مسیر صادرات و ایجاد جذابیت برای سرمایه گذاری در بخش معدن را مورد توجه قرار دهند.

 

وی افزود: میزان سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف کمتر از ۵۰ میلیارد دلار است و هزار میلیارد تومان پیشنهادی در لایحه بودجه رقم قابل توجهی برای جهش در این حوزه است.

 

شکوری با اشاره به ضرورت تخصیص بودجه در حوزه زیرساخت‌های معدن و صنایع معدنی گفت: تهیه نقشه راه معدن با همت ایمیدرو و کمک تشکل‌ها از اقدامات قابل تحسین این حوزه محسوب می‌شود.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران در پایان افزود:

امیدواریم با ایجاد سازوکار اصولی برای برگشت هرچه زودتر سرمایه در این بخش، زمینه حضور سرمایه گذاران را فراهم کنیم.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید