اخبار برگزیده

کد خبر:109696
پ
راه و شهرسازی
وزیر راه و شهرسازی تشریح کرد

اقدامات وزارت راه و شهرسازی در خصوص تحریم شرکت هواپیمایی ماهان

وزیر راه و شهرسازی ضمن بازدید از پروژه احداث آزادراه همت-کرج از اقدامات انجام شده در خصوص تحریم شرکت هواپیمایی ماهان توسط وزارت راه و شهرسازی خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی ضمن بازدید از پروژه احداث آزادراه همت-کرج از اقدامات انجام شده در خصوص تحریم شرکت هواپیمایی ماهان توسط وزارت راه و شهرسازی خبر داد.

 

*** تمامی شرکت‌های هواپیمایی ایران تحریم هستند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر راه و شهرسازی در حاشیهبازدید از پروژه احداث آزادراه همت-کرج در پاسخ به سوالی مبنی بر تحریم شرکت هواپیمایی ماهان از سوی آلمان اظهار داشت:

تمامی شرکت‌های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از جمله ایران ایر نیز، در فهرست تحریم‌ها قرار دارد که این قبیل اقدامات، خلاف حقوق بین‌المللی است.

اسلامی افزود: آمریکا همواره در طول تاریخ، چنین اقداماتی علیه جمهوری اسلامی ایران انجام داده است و ملت شریف ایران نیز، شاهد اقدامات تروریستی و حمایت از تروریسم از جانب آمریکا بوده اند.

 

*** تحریم شرکت هواپیمایی ماهان از سوی آلمان

 

وی با اشاره به تحریم شرکت هواپیمایی ماهان از سوی آلمان گفت: در نامه‌ای که از سوی دستگاه متولی حوزه حمل و نقل هوایی آلمان به سازمان هواپیمایی کشور ارسال شد، مطالبی درج شد که زیبنده نبود، البته از سوی سازمان هواپیمایی کشوری پاسخ نامه آنها تهیه و ارسال شد.

 

*** بازدید از پروژه احداث آزادراه همت-کرج

 

وی همچنین در خصوص بازدید از پروژه احداث آزادراه همت-کرج اظهار داشت: امروز ابعاد مالی و فنی پروژه بررسی شد و طبق وعده پیمانکار این پروژه آزادراهی در تیر ماه ۹۸ به بهره برداری می‌رسد.

 

*** تعیین تکلیف کمربند شمالی کرج

 

وزیر راه و شهرسازی در خصوص تعیین تکلیف کمربند شمالی کرج نیز گفت: وزارت راه و شهرسازی در نظر دارد این پروژه که نقش مهمی در کاهش ترافیک محور تهران-کرج دارد، مورد حمایت دولت قرار گیرد. 

اسلامی، مجموع اعتبارات مورد نیاز برای اجرای این پروژه را ۱۰۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد.

 

 *** بازدید وزیر راه و شهرسازی از کمربندی جنوبی تهران

 

 به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر راه و شهرسازی در پایان از بازدید کمربند جنوبی تهران در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با تکمیل این پروژه‌ها شاهد کاهش ترافیک عبوری کلان شهر تهران خواهیم بود. 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع