کد خبر:109657
پ
تولید اوپک
دبیرکل اوپک:

کاهش تولید اوپک به شرکت‌های نفتی آمریکایی کمک کرده است

دبیرکل اوپک در واکنش به تمجید مدیر یک شرکت نفت شیل آمریکا از اوپک از کمک به شرکت‌های نفتی آمریکایی از طریق کاهش تولید اوپک خبر داد.

دبیرکل اوپک در واکنش به تمجید مدیر یک شرکت نفت شیل آمریکا از اوپک از کمک به شرکت‌های نفتی آمریکایی از طریق کاهش تولید اوپک خبر داد.

 

*** نقش اعضای اوپک در تثبیت بازار نفت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، جان هس، مدیرعامل شرکت «هس کورپ» در مجمع اقتصادی جهان در داووس سوییس اظهار کرد:

اعضای اوپک نقش بسیار مهمی در تثبیت بازار نفت ایفا می‌کنند و اقدامات آنها باید شناخته شود. ما به قیمت‌های بالاتر و قیمت‌های باثبات‌تر نیاز داریم. ‌

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، منتقد اصلی اوپک بوده و در سال ۲۰۱۸ با ارسال هشت پیام توییت، از اوپک انتقاد کرد و این گروه را برای پایین بردن قیمت نفت تحت فشار قرار داد.

فشارهای رئیس جمهور آمریکا به همراه تهدیدهای کنگره آمریکا برای تصویب قانونی معروف به «نوپک» که اوپک را در معرض شکایات ضدانحصارطلبی قرار می‌دهد باعث شده اوپک تلاش کند تصویر یک گروه تعیین کننده قیمت نفت را از خود بزداید.

 

*** کمک کاهش تولید اوپک به شرکت‌های نفتی

 

محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک، جدیدترین مقام این گروه بود که تلاش کرد این پیام را ترویج کند که کاهش تولید اوپک به شرکت‌های نفت آمریکایی کمک کرده است.

بارکیندو در کنفرانس مشترک با جان هس و ویکی هولوب، مدیرعامل شرکت «اکسیدانتل پترولیوم» در داووس گفت: شما از خود آنها شنیدید. آنچه که ما انجام دادیم قابل ستایش بود و به نجات صنعت نفت آمریکا کمک کرد.

اوپک به همراه روسیه و ۹ تولیدکننده غیرعضو اوپک در دسامبر توافق کردند تولیدشان را در شش ماه نخست سال ۲۰۱۹ به میزان ۱.۲ میلیون بشکه در رو کاهش دهند. این گروه در مدت دو سال در فاصله سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ تولیدش را ۱.۸ میلیون بشکه در روز محدود کرده بود.

 

*** واکنش ترامپ نسبت به کاهش تولید اوپک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس گزارش پلاتس، ترامپ از زمان توافق دسامبر اوپک و غیراوپک، در حساب توییتری خود حرفی از اوپک نزده است با این حال صبح سه‌شنبه نقل قولی از دیروی مورداک، مقاله نویس محافظه کار نوشت که از رشد صادرات نفت آمریکا تمجید کرده بود.

با وجود این که تولید آمریکا از تولید نفت روسیه و عربستان سعودی بالاتر رفته است، اما این کشور همچنان واردکننده نفت است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع