اخبار برگزیده

کد خبر:109530
پ
۴۸۷۴۶۴۵۶۴۶
در دانشگاه یزد برگزار شد

پانزدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی صنایع ایران

پانزدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی صنایع ایران با مشارکت انجمن مهندسی صنایع ایران در دانشگاه یزد برگزار شد.

پانزدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی صنایع ایران با مشارکت انجمن مهندسی صنایع ایران در دانشگاه یزد برگزار شد.

 

*** تبادل آخرین یافته و دستاوردهای مهندسی صنایع

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر کنفرانس بین‌المللی مهندسی صنایع ایران در افتتاحیه این دوره از کنفرانس گفت:

گردهمایی مهندسان صنایع ایران و تبادل آخرین یافته و دستاوردهای این حوزه و بررسی نقش مهندسی صنایع و آینده آن در کشور با بررسی برنامه‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه‌ها برای سال‌های آتی را از جمله اهداف این کنفرانس می‌باشد.

 

*** مدیریت و کنترل سیستم‌های خرد و کلان

 

محمدمهدی لطفی خاطرنشان کرد:

با توجه به اهمیت مبحث پایداری در طراحی، برنامه‌ریزی، مدیریت و کنترل سیستم‌های خرد و کلان و نقشی که انواع ابزارها و تکنیک‌های مهندسی صنایع می‌تواند در این زمینه داشته باشد، یکی از محورهای اصلی کنفرانس موضوع پایداری سیستم انتخاب و بخشی از برنامه‌های کنفرانس اعم از سخنرانی‌ها، مقالات و کارگاه‌ها بر این موضوع متمرکز شده است.

 

*** محورهای مختلف کنفرانس پانزدهم

 

وی از دیگر محورهای کنفرانس پانزدهم را علاوه بر پایداری سیستم، محورهای «توسعه الگوریتم‌ها و روش‌های تصمیم‌گیری و بهینه‌سازی»، «مدیریت عملیات و پروژه»،‌ «کیفیت و بهره‌وری»،‌ «زنجیره تامین»، «مهندسی سیستم‌های سلامت، ارگونومی و ایمنی»، «اقتصاد و خدمات مالی»،‌ «فناوری اطلاعات»،‌ «اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی»،‌ «گردشگری و بوم‌گردی»، «سیستم‌های مدیریت» و «تجارب موفق در حوزه صنعت و خدمات» ذکر کرد.

 

*** ارائه ۵۴۶ مقاله در کنفرانس بین‌المللی مهندسی صنایع ایران

 

به گفته لطفی، در مجموع ۵۴۶ مقاله از سوی دبیرخانه کنفرانس دریافت شده که پس از داوری آنها تعداد ۱۵۷ مقاله به صورت شفاهی و ۲۹۶ مقاله نیزدر قالب پنل‌های مختلف ارائه می‌شود.

 

*** حضور ۱۱ سخنران کلیدی در این کنفرانس

 

وی به حضور ۱۱ سخنران کلیدی در این کنفرانس اشاره کرد و گفت:

سه سخنران کلیدی خارجی به صورت حضوری و هفت سخنران دیگر به صورت ویدئو کنفرانس در این کنفرانس ایراد سخن می‌کنند.

 

*** برگزاری چهار پنل تخصصی و پنج کارگاه آموزشی

 

دبیر این دوره از کنفرانس مهندسی صنایع ایران همچنین از برگزاری چهار پنل تخصصی و پنج کارگاه آموزشی در حاشیه این کنفرانس خبر داد و  گفت:

همچنین طی روزهای گذشته یک دوره مسابقه ملی هوش اقتصادی نپام با حضور ۵۲ نفر برگزار شد و در روز پایانی کنفرانس نیز یک دوره تور صنعتی برای شرکت‌کنندگان تدارک دیده شده‌ است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر کنفرانس بین‌المللی مهندسی صنایع ایران در پایان نیز با اشاره به مجموعه اقدامات صورت گرفته برای برگزاری هر چه بهتر این دوره از کنفرانس، از حامیان مالی، علمی و معنوی و رسانه‌ای این دوره از کنفرانس قدردانی کرد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع