اخبار برگزیده

کد خبر:110798
پ
گیلان

پرداخت تسهیلات سرمایه ثابت به طرح‌های صنعتی ایجادی گیلان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان از حمایت ویژه طرح‌های صنعتی جدید با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد خبر داد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان از حمایت ویژه طرح‌های صنعتی جدید با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرهاد دلق پوش به حمایت ویژه از طرح‌های صنعتی جدید با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد اشاره نمود و گفت:

پروژه‌های صنعتی که جواز تاسیس برای احداث واحد صنعتی در دست اقدام دارند می‌توانند از تسهیلات سرمایه ثابت برای خرید ماشین آلات استفاده نمایند.

رئیس سازمان صنعت گیلان با بیان اینکه بیش از ۳۹۹ طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰درصد در استان داریم افزود:

مدیران و سرمایه گذاران پروژه های صنعتی استان می توانند از این تسهیلات با بازپرداخت حداکثر ۴ ساله برای تکمیل خط تولید و راه اندازی هر چه سریع‌تر واحد صنعتی خود بهره‌مند شوند.

وی رشد سرمایه‌گذاری در صنعت در طرح های صنعتی نسبت به سال گذشته را رو به افزایش دانست و اظهار داشت: فقط در۹ ماهه اول سال ۹۷ تعداد۳۱۰ فقره جواز تاسیس با سرمایه‌گذاری ۱۴۹۱۹۳۷۱میلیون ریال صادر شده است.

دکتر دلق پوش پیش بینی اشتغال مجوزهای صنعتی سال ۹۷ را ۷۱۴۴ نفر مطرح و عنوان کرد:

البته با حمایتهای مختلف صورت گرفته هم اکنون ۱۵۹۱ طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۰ درصد در استان داریم که با راه اندازی این طرحها زمینه اشتغال ۵۲۳۷۱ نفر در گیلان فراهم می گردد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان نحوه استفاده از تسهیلات حمایتی را شامل بخش های مختلف دانست و تصریح کرد:

تسهیلات هزار و صد میلیاردی دولت در قالب رونق تولید برای سه بخش بازسازی و نوسازی، سرمایه ثابت و سرمایه درگردش قابل اعطاء به فعالان عرصه صنعتی می‌باشد و این سازمان با آمادگی کامل نسبت به معرفی طرح‌های صنعتی به بانک اقدام خواهد کرد.
انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع