کد خبر:110076
پ
مجتمع مس سرچشمه
مدیرکل ایمنی و بهداشت وزارت صمت:

وزیر صمت به ‌زودی از مجتمع مس سرچشمه در زمینه HSEE تقدیر خواهدکرد

مجتمع مس سرچشمه به‌عنوان یکی از صنایع برتر کشور در زمینه HSEE در سال ۹۶ به ‌زودی از سوی وزیر صمت مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

مجتمع مس سرچشمه به‌عنوان یکی از صنایع برتر کشور در زمینه HSEE در سال ۹۶ به ‌زودی از سوی وزیر صمت مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

 

*** صنایع برتر کشور در زمینه HSEE

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، به نقل از روابط عمومی مس سرچشمه، مدیرکل ایمنی و بهداشت وزارت صمت در حاشیه نشست مدرسه ایمنی، بهداشت محیط زیست و انرژی وزارت صمت در سرچشمه اظهار کرد:

مجتمع مس سرچشمه را در حوزه ایمنی، محیط زیست و انرژی به‌عنوان صنعت پیشرو و برتر در کشور معرفی کردیم و از این مجتمع به‌عنوان یکی از صنایع برتر کشور در زمینه HSEE در سال ۹۶ به ‌زودی از سوی وزیر صمت تقدیر خواهد شد.

 

*** مجتمع مس سرچشمه بعنوان مجتمع موفق کشور

 

رسول یاراحمدی گفت: در خصوص وضعیت HSEE این مجتمع از آمار و ارقام و شاخص‌هایی که از مس سرچشمه برای وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارش می‌شود می‌توان این استنباط را داشت که ازلحاظ ساختاری و تشکیلاتی این مجتمع یکی از مجتمع‌های موفق کشور به لحاظ برنامه و پیشگیری و نیروی انسانی متخصص است.

وی افزود: تنها نگرانی که در حوزه HSEE مجتمع مس سرچشمه داریم این است که این مجتمع ذاتاً high risk است یعنی فعالیت‌هایی که اینجا انجام می‌شود انفجاری و اکتشافی است و برداشت موادی است که ممکن است در مقیاس معادن کوچک‌تر قابل‌مقایسه نباشد.

 

*** بازسازی مناطق برداشت شده

 

مدیرکل ایمنی و بهداشت وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد:

ما باید مناطقی را که برداشت می‌کنیم مجدداً بازسازی کنیم که این موضوع جزو وظایف مجتمع‌ها نیست چراکه حقوق دولتی آن به حساب دولت می‌رود و درصورتی‌که برگردانده شود بخش خصوصی یا بخش ثالث دیگری باید این کار را انجام دهد.

 

*** فعالیت‌های محیط زیستی مجتمع

 

یاراحمدی به فعالیت‌های زیست‌محیطی مجتمع مس سرچشمه اشاره و بیان کرد:

توسعه فضای سبز، بازسازی و بازیابی آب ازجمله فعالیت‌های محیط زیستی در این مجتمع است. از همه مهم‌تر فرآیندهایی که در مس سرچشمه برای خردایش و شکستن سنگ‌ها انجام می‌شود در ماشین‌هایی انجام می‌گیرد که کمترین مقدار آلودگی را تولید می‌کند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در پایان مدیرکل ایمنی و بهداشت وزارت صمت با تأکید بر اینکه بیشترین برند مس سرچشمه به خاطر ایمنی آن است، افزود:

مجتمع مس سرچشمه وارد استفاده از انرژی‌های نو شده است که البته این اتفاق مهم با حمایت خودش افتاده است نه حمایت دولت.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع