اخبار برگزیده

کد خبر:109143
پ
سعد محمدی
معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو:

طرح‌های احیای مستقیم ۸ طرح فولادی تقریبا تمام شده است

معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو با اشاره به پیشرفت‌های کشور در حوزه فولاد از اتمام طرح‌های احیای مستقیم ۸ طرح فولادی خبر داد.

معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو با اشاره به پیشرفت‌های کشور در حوزه فولاد از اتمام طرح‌های احیای مستقیم ۸ طرح فولادی خبر داد.

 

*** طرح‌های احیای مستقیم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو با اشاره به این موضوع، اظهار کرد:

طرح‌های احیای مستقیم ۸ طرح فولادی تقریبا تمام شده و دو مورد از آنها در مراحل پایانی هستند که با توجه به ورود تجهیزات به این طرح‌ها، مسئله ای از بابت تحریم برای آن‌ها ایجاد نخواهد شد.

اردشیر سعد محمدی افزود: در بخش فولاد سازی و ذوب این واحدها هم به طور متوسط ۴۰ درصد پیشرفت به چشم می‌خورد و فاینانس تمامی طرح‌ها هم گرفته شده است، لذا از این لحاظ نیز تحریم مشکل ساز نخواهد بود.

 

*** پیشرفت در بخش ساخت

 

سعدمحمدی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در بخش ساخت، پیشرفت‌های خوبی در کشور حاصل شده و کارشناسان و متخصصان ایرانی تجربه این نوع رفتار تحریمی را تا پیش از این نیز داشتند و این بار اول نیست که با تحریم مواجه می‌شوند و حتی در بسیاری از مواقع از این تحریم‌ها فرصت‌هایی را برای خود خلق کرده‌اند که این فرصت‌ها باعث ارتقای سطح تکنولوژی فولاد کشور شده است.

 

*** تکنولوژی پرد (PERED) یک تکنولوژی کاملا ایرانی

 

نظیر تکنولوژی پرد (PERED) که یک تکنولوژی کاملا ایرانی بوده و به ثبت رسیده و در حال حاضر در سه پروژه احیای مستقیم استانی عملیاتی شده و راندمان بسیار خوبی داشته و برای عرضه در سطح بین المللی به کشورهای دیگر نیز پیشنهاد می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو در پایان با اشاره به طرح‌های احیای مستقیم ۸ طرح فولادی خاطرنشان کرد:

البته تحریم‌ها مشکلاتی نیز ایجاد خواهد کرد اما باید برای آنها راهکار ارائه کرد و در راستای ارتقای سیستم‌ها برای آن‌ها برنامه ریزی کرد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع