اخبار برگزیده

کد خبر:108947
پ
ساماندهی
سرپرست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران:

ساماندهی فضای بازار خودرو از موضوعات جدی است

سرپرست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل شرکت سایپا بر ساماندهی و منطقی سازی فضای بازار خودرو تاکید کرد.

سرپرست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل شرکت سایپا بر ساماندهی و منطقی سازی فضای بازار خودرو تاکید کرد.

 

*** بازار خودرو نماگر شرایط اقتصادی کشور 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سرپرست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت سایپا با بیان اینکه خودرو در جامعه شناسی اقتصادی کشور ما بیش از یک کالا است و به مانند یک نماگر شرایط اقتصادی کشور در ذهن عموم مردم جا افتاده است، گفت:

بحث ساماندهی و منطقی سازی فضای بازار خودرو با در نظر گرفتن الزامات بنگاه داری، رعایت حقوق مصرف کنندگان و شرایط خاص اقتصادی کشور یکی از موضوعات جدی است.

 

*** کاهش هزینه‌های تولید خودرو و افزایش بهره‌وری

 

شهریار طاهرپور نقش خودروسازان به عنوان هسته‌های اصلی تولید و عرضه کالا در ساماندهی بازار خودرو را جدی توصیف و تصریح کرد:

کاهش هزینه‌های تولید و افزایش بهره‌وری و استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش بنیان برای بهینه کردن داخلی سازی با روش‌های بازمهندسی و نیز اشتراک آفرینی بین خودروسازان در بخش‌هایی مانند تحقیق و توسعه می‌تواند مدلی موثر باشد.

سرپرست ایدرو همچنین از زحمات محمدرضا سروش و فعالیت‌های وی در دوران مدیریت گروه خودروسازی سایپا تشکر و از میرجواد سلیمانی مدیرعامل جدید سایپا به عنوان فردی کوشا و با سوابق خوب در صنعت خودرو یاد کرد.

 

*** ساماندهی مشکلات خودرو ساران و قطعه سازان

 

صادق نجفی مشاور وزیر صمت هم در این مراسم گفت:

سیاست گذاری وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید خاص وزیر برای ساماندهی مشکلات خودرو ساران و قطعه سازان و بهبود خدمات رسانی به مشتریان و مصرف‌کنندگان در شرایط جنگ اقتصادی خواهد بود.

 

*** لزوم توجه بیشتر به تولید محصولات جدید

 

مدیرعامل جدید گروه خودروسازی سایپا نیز در مراسم معارفه خود، با اشاره به وضعیت فعلی گروه خودروسازی سایپا و بازار خودرو بر لزوم توجه بیشتر به تولید محصولات جدید و افزایش رضایت مشتریان تاکید کرد.

میرجواد سلیمانی یکی از مشکلات سایپا، را بحث محصول عنوان کرد و افزود:

باید با کمک دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی تولیدات جدید داشته باشیم.

سلیمانی با اشاره به وضعیت بازار خودرو ابراز امیدواری کرد: با هماهنگی و همدلی، برنامه‌های ساماندهی و توسعه سایپا محقق گردد و توجه به مشتریان در برنامه‌های کاری سایپا باید به سمت رضایت کامل مشتریان برسد.

 

*** توسعه‌ سایپا

 

مدیرعامل جدید سایپا همچنین با اشاره به اینکه منابع انسانی شرکت سرمایه‌های سایپا هستند، تاکید کرد:

با استفاده از این نیروی کارآمد، حتما سایپا به بهترین وضع ساماندهی خواهد شد و با نظم مناسب مالی و تخصیص مناسب منابع مالی انشاءالله برنامه‌های توسعه‌ای سایپا را انجام خواهیم داد.

میر جواد سلیمانی دانش آموخته مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی شریف در مقطع کارشناسی و مدیریت اجرایی از سازمان مدیریت صنعتی در مقطع کارشناسی ارشد است.

وی قائم مقامی ارشد مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، ریاست هیات مدیره شرکت ایران خودرو در بلاروس و سنگال، قائم مقامی مدیرعامل شرکت مگاموتور و ریاست هیات مدیره سایپا یدک از جمله سوابق سلیمانی در صنعت خودروسازی است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل جدید سایپا هم چنین مدیر عاملی پتروشیمی تبریز و امیرکبیر را در کارنامه مدیریتی خود دارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع