کد خبر:108935
پ
عبدالناصر همتی
رئیس کل بانک مرکزی:

درآمدهای جدید نفتی به چرخه تجاری وارد می‌شود

رئیس کل بانک مرکزی از ورود تدریجی درآمدهای جدید نفتی در کنار ده‌ها میلیارد دلار منابع فعال بانک مرکزی نزد بانک‌های خارجی به چرخه تجاری خبر داد.

رئیس کل بانک مرکزی از ورود تدریجی درآمدهای جدید نفتی در کنار ده‌ها میلیارد دلار منابع فعال بانک مرکزی نزد بانک‌های خارجی به چرخه تجاری خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کل بانک مرکزی در یادداشت اینستاگرامی خود نوشت: بعد از کشورهای چین، کره جنوبی، هند و ترکیه امروز ژاپن نیز عملیات واردات نفت از ایران را آغاز کرد.

 

*** ورود درآمدهای جدید نفتی به کشور

 

به تدریج درآمدهای جدید نفتی در کنار ده‌ها میلیارد دلار منابع فعال بانک مرکزی در نزد بانک‌های خارجی که پشتیبان قوی و مطمئن تجاری کشورمان است، به چرخه تجاری وارد می‌شود. 

عبدالناصر همتی در ادامه پیام خود نوشت: صادرات غیرنفتی کشورمان نیز با تفاهماتی که صادرکنندگان با همکاران من می‌کنند به تدریج در خدمت واردات کشورمان قرار می‌گیرد.

قبلا خدمت مردم عزیزمان عرض کرده بودم در داخل کشور نیز ذخایر بسیار مطلوب ارز به صورت اسکناس در حدی است که نیازهای واقعی مردم را تامین کند.

همتی تاکید کرد: البته عوامل مختلفی در داخل و خارج مأیوس از تاثیرگذاری بر عرضه و تقاضا تلاش می‌کنند با ایجاد جو روانی و دادن پالس های منفی بازار را از نظر روانی تحت تاثیر قرار بدهند.

 

*** کم رمق بودن تقاضا در صرافی‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کل بانک مرکزی همچنین نوشت: نکته جالب در مورد این روزهای بازار ارز، کم رمق بودن تقاضا در صرافی‌ها و نرخ سازی دلالان در قضای مجازی است. بانک مرکزی این روزها جور سمت تقاضا را هم می‌کشد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + پنج =

کلید مقابل را فعال کنید