اخبار برگزیده

کد خبر:108768
پ
روغنی
رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی

اجلاس اتاق بازرگانی ایران محل بیان مشکلات اقتصادی و صنعتی کشور

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ، اجلاس اتاق بازرگانی ایران را محل بیان مشکلات اقتصادی و صنعتی کشور دانست. *** اجلاس ماهیانه اتاق بازرگانی ایران به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی در اجلاس ماهیانه اتاق بازرگانی ایران با اشاره به صدور بخشنامه‌های اقتصادی در سال جاری، گفت: در هشت ماهه امسال به اندازه […]

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ، اجلاس اتاق بازرگانی ایران را محل بیان مشکلات اقتصادی و صنعتی کشور دانست.

*** اجلاس ماهیانه اتاق بازرگانی ایران

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی در اجلاس ماهیانه اتاق بازرگانی ایران با اشاره به صدور بخشنامه‌های اقتصادی در سال جاری، گفت:

در هشت ماهه امسال به اندازه ۱۰ سال برای بخش واردات و صادرات بخشنامه صادر شده است.

این در حالی است که تصمیم دولت در ابتدای سال و تک‌نرخی کردن ارز و قیمت‌گذاری ۴۲۰۰ تومانی آن باعث به وجود‌ آمدن بدترین شرایط برای صنعت و تجارت کشور شد.

*** فضای ناامن و غیر قابل اعتماد اقتصادی در کشور

ابوالفضل روغنی ادامه داد: فضای اقتصادی امروز کشور یک فضای ناامن و غیرقابل اعتماد است و خیلی از تولیدکنندگان به دلیل مشکلات اقتصادی و برخی از حرکات و تصمیم‌گیری‌ها مانند محاکماتی که هر روز در تلویزیون آن را می‌بینیم دیگر انگیزه کار کردن ندارند. ما بارها اعلام کرده‌ایم که هیچ وقت مخالف برخورد با فساد نیستیم اما به صورت منطقی و درک شرایط کشور.

*** قیمت تمام شده کالا در صنایع ایران

وی با اشاره به قیمت تمام شده کالا در صنایع ایران گفت: با توجه به اینکه ما از انرژی ارزان و خوبی بهره‌مند هستیم اما قیمت تمام شده ما باز هم بیشتر از قیمت سایر کشورها است. تغییرات آنی نرخ ارز، هزینه بهره‌های بانکی، تامین اجتماعی همگی عوامل تاثیرگذاری هستند.

 

*** بسته‌های حمایتی دولت برای صنعت

وی ادامه داد: هر ساله دولت بسته‌های حمایتی را برای صنعت در نظر می‌گیرد، امسال هم دو بسته ۱۶ هزار میلیارد تومانی و ۱۰ هزار میلیارد تومانی را اعلام کرد اما متاسفانه تاکنون هیچ کدام از آنها عملیاتی نشده است و بانک‌ها به وظیفه خود در این حوزه عمل نمی‌کنند.

فضای نامناسب برای اقتصاد کشور باعث شد که قانون بهبود کسب و کار به مجلس برود و تصویب شود اما بندهای آن امروز اجرایی نمی‌شود. از سوی دیگر عدم شفافیت قوانین و نبود نقشه راه منظم و منسجم باعث شده صنعت کشور با مشکل روبرو شود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع