کد خبر:108997
پ
برندینگ
مدیرعامل شرکت صنعت ورق آرین‌پاژ تاکید کرد

برندینگ در عرصه فولاد؛ ضرورتی انکار ناپذیر در هر سیستم اقتصادی

مدیرعامل شرکت صنعت ورق آرین‌پاژ برندینگ در عرصه فولاد را ضرورتی انکار ناپذیر و نقطه عطف هر سیستم اقتصادی عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت صنعت ورق آرین‌پاژ برندینگ در عرصه فولاد را ضرورتی انکار ناپذیر و نقطه عطف هر سیستم اقتصادی عنوان کرد.

 

*** برندینگ در عرصه فولاد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، امروز ایجاد هایپرمارکت تخصصی فولاد با هدف متصل کردن شرکت‌های کوچک و بزرگ و نهایتا ایجاد “برند” برای کشور ضرورتی انکارناپذیر و نقطه عطف هر سیستم اقتصادی است.

 مدیرعامل شرکت صنعت ورق آرین‌پاژ با اعلام این مطلب گفت: این شرکت برای اولین بار در کشور درصدد احداث هایپرمارکت فولادی برآمده است، تا بهترین خدمات فولادی و نهایتا محصولی با ارزش افزوده بسیار بالا را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهد.

 

*** ارتقای کیفیت ورق‌ها

 

مهندس محمدمهدی یارجانلی، با اعلام اینکه آرین‌پاژ با وجود واحد کنترل‌کیفی بسیار پیشرفته توانسته است کیفیت ورق‌ها را به میزان چشمگیری ارتقا دهد تصریح کرد:

این مجموعه با ایجاد برندینگ فعالیت‌های قابل‌قبولی داشته است، طبیعی است صادرات محصول از کشور ما امروز از نبود”برند” در رنج است و همین میزان صادرات فولاد کشور نیز به دلیل پایین بودن قیمت‌ها و نه برندینگ است، بنابراین در صورت کاهش مزیت نسبی ارز و ثبات بازار، ایجاد برندینگ می‌تواند بهره بسیاری نصیب کشور سازد.

 

*** گسترش فرهنگ و دانش بومی

 

مهندس یارجانلی با اشاره به اینکه در این شرکت هم‌اینک ۱۰گرید تعریف کرده‌ایم و مطابق با نیاز و سلیقه مشتریان گریدبندی و سپس کالا را عرضه می‌کنیم تصریح کرد:

صنعت ورق آرین‌پاژ همواره در تلاش است تا با تدوین و گردآوری مجموعه‌ای از تجهیزات، انسان‌ها و دانش توام با نگاه بر مصارف و صادرات و از طرفی نگاه به تامین‌کنندگان تا افق ۱۴۰۴ عملا فرهنگ و دانش بومی را در کنار برندینگ در عرصه فولاد ایجاد و گسترش دهد.

 

*** موانع ایجاد شده در صادرات

 

مدیرعامل شرکت صنعت ورق آرین‌پاژ همچنین در بخش دیگری از سخنانش موضوع موانع ایجاد شده در صادرات را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد:

امروز تمام کشورهای دنیا با تسهیل صادرات محصولات خود در صدد حفظ اشتغال و ارزآوری هستند، اما متاسفانه در کشور ما با ایجاد موانع سعی می‌کنند به هر طریق ممکن مانع از صادرات و ارزآوری شوند، آن‌هم در حالی‌که کشور ما در این مقطع بیش از هر زمان دیگری نیاز به ارزآوری و ایجاد اشتغال دارد.

 

*** حمایتی در بخش صادرات نداریم

 

وی با تاکید بر اهمیت برندینگ در عرصه فولاد و با اعلام اینکه هم‌اینک هر کسی بخواهد می‌تواند کالا وارد کشور کند و کاملا نیز مورد حمایت قرار گیرد، ولی هیچ‌کس برای صادرات قدمی برنمی‌دارد، افزود:

ما در سال گذشته اولین صادرات خود به میزان ۳هزارتن به کشورعراق را در دستور کار قرار دادیم تا از آنجا با لیبل این شرکت به دیگر کشورها صادر شود، اما پس از ارسال یک هزارتن با موضوع ممنوعیت صادراتی روبه‌رو شدیم که واکنش و ناراحتی طرف مقابل در برداشت.

وی همچنین با تاکید دوباره بر اهمیت برندینگ در عرصه فولاد، افزود:

 امروز باید بپذیریم تمام کشور یک شرکت سهامی عام است و همه مسوولان و تولیدکنندگان باید با یک نگاه واحد به این موضوع بنگرند.

 

 

*** کمبود نقدینگی در حوزه صادرات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت صنعت ورق آرین‌پاژ در پایان بحث کمبود نقدینگی را مورد اشاره قرار داد و گفت:

کمبود نقدینگی علی‌رغم ایجاد معضلات در حوزه صاردات، تولیدکنندگان را در تامین نیازهای داخلی با مشکلاتی مواجه کرده است که ضروری است در این برهه حساس، بانک‌ها و مسوولان با اتخاذ تدابیری تسهیل‌کننده به کمک این بخش بشتابند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع