اخبار برگزیده

کد خبر:108551
پ
پروژه‌های صنعتی، معدنی و تجاری
رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت صمت خبر داد

افتتاح پروژه‌های صنعتی، معدنی و تجاری در دهه فجر

رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت صنعت، معدن و تجارت از افتتاح ۵۷۶ پروژه صنعتی، معدنی و تجاری با سرمایه‌گذاری ۶۸۶ هزار میلیارد ریال در چهلمین فجر انقلاب اسلامی خبر داد.

رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت صنعت، معدن و تجارت از افتتاح پروژه‌های صنعتی، معدنی و تجاری با سرمایه‌گذاری ۶۸۶ هزار میلیارد ریال در چهلمین فجر انقلاب اسلامی خبر داد.

 

*** اشتغال‌زایی در پروژه‌های صنعتی، معدنی و تجاری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بنا به گفته رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت صنعت، معدن و تجارت، ۱۹ پروژه با اعتبار ۴۵۸ هزار میلیارد ریال، جدید هستند که زمینه اشتغال هفت هزار نفر را فراهم می‌کنند.

به گفته این مقام مسئول، با افتتاح پروژه‌های صنعتی، معدنی و تجاری در ۵۵۷ پروژه نیز خطوط تولید افتتاح شده و به بهره‌برداری می‌رسد که برای آنها ۲۲۸ میلیارد ریال سرمایه‌‎گذاری شده و اشتغال نزدیک به ۲۸ هزار نفر را به دنبال خواهد داشت.

 

*** سفر کاروان تدبیر و امید به مناطق محروم کشور 

 

وی خاطرنشان ساخت: به مناسبت چهلمین فجر انقلاب اسلامی، مسئولان وزارت صنعت با سفر به ۴۰ نقطه کشور بویژه مناطق محروم و کمتر توسعه یافته، پروژه‌ها را افتتاح خواهند کرد.

سنجابی ادامه داد: مطابق برنامه‌ریزی انجام شده، در سفر کاروان «تدبیر و امید» با حضور رئیس جمهور، پروژه‌های صنعت و معدن در استان‌های یزد و بوشهر به بهره‌‍برداری خواهند رسید.

وی افزود: پروژه تولید سولفات و اسید سولفوریک در استان کرمان، بزرگترین پروژه معدنی است که با افتتاح پروژه‌های صنعتی، معدنی و تجاری در این ایام به بهره‌برداری خواهد رسید؛ علاوه بر آن افتتاح پروژه‌های مختلف صنایع غذایی در استان‌های شمال غرب کشور و دیگر پروژه‌های شاخص در این روزها خواهد بود.

 

*** افتتاح پروژه صنعتی، معدنی و تجاری

 

رییس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: افتتاح پروژه‌های صنعتی، معدنی و تجاری از روز دوشنبه آینده (اول بهمن ماه) آغاز خواهد شد و تا ۲۲ بهمن ادامه خواهد یافت.

 

*** رفع مشکلات شهرستان‌ها با حضور مسئولان

 

سنجابی شیرازی، هدف از ۴۰ سفر یاد شده مسئولان وزارت صنعت با عنوان «۴۰ نگین در چهلمین سالگرد انقلاب» را آشنا شدن مقام‌های ارشد وزارتخانه با مسائل و مشکلات تجار، صنعتگران و مردم اعلام کرد.

وی ادامه داد: همچنین رفع مشکلات در این مناطق در جلسه‌های شهرستانی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ستاد تنظیم بازار، شورای معادن و غیره با حضور مسئولان در دستور کار قرار می‌گیرد.

 

*** انتشار کتاب ۴۰ سال تولید و تجارت

 

این مقام مسئول اضافه کرد: دستاوردهای چهلمین سالگرد انقلاب در بخش صنعت، معدن و تجارت در کتابی با عنوان «۴۰ سال تولید و تجارت» آماده شده که با حضور وزیر صنعت رونمایی خواهد شد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان ضمن تاکید بر افتتاح  پروژه‌های صنعتی، معدنی و تجاری در دهه فجر افزود: برای نخستین بار تحلیل ۴۰ ساله نماگرهای صنعتی، معدنی و تجاری نیز در قالب کتاب و در ۲ نسخه چاپی و الکترونیکی آماده شده که با وجود فراز و نشیب‌ها در ادوار مختلف از جمله دوران جنگ تحمیلی، فشارهای غرب و تحریم‌ها، رو به رشد بوده است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع