کد خبر:108487
پ
یورو

یورو در سامانه نیما مرز ۱۰ هزار تومان را رد کرد

میانگین نرخ فروش حواله یورو در سامانه نیما به ۱۰ هزار و ۱۰۷ تومان رسیده است.

میانگین نرخ فروش حواله یورو در سامانه نیما به ۱۰ هزار و ۱۰۷ تومان رسیده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بانک مرکزی میانگین نرخ فروش حواله یورو در سامانه نیما طی هفته گذشته را ۱۰ هزار و ۱۰۷ تومان اعلام کرده و این در حالی است که مجموع فروش ارز حاصل از صادرات در طول این هفته حدود ۳۶۵ میلیون یورو بوده است.

 

*** یورو در سامانه نیما 

 

در مقابل مجموع تامین ارز برای واردات در هفته مذکور نیز به حدود ۲۶۱ میلیون یورو رسیده که به این ترتیب مجموع معاملات در سامانه نیما در طول هفته‌ای که گذشت حدود ۶۲۶ میلیون یورو بوده است.

میانگین نرخ فروش حواله یورو در سامانه نیما نیز در این هفته در حالی به ۱۰ هزار و ۱۰۷ تومان رسیده که در دیگر سو، میانگین نرخ خرید حواله یورو در همین مدت ۹۱۳۶ تومان بوده است.

دولت با تغییر سیاست‌های ارزی خود از فروردین‌ سال‌جاری تصمیم گرفت برنامه‌ای را اجرایی سازد که بر اساس آن صادرکنندگان و واردکنندگان بتوانند ارز موردنیاز و صادرات خود را در بازار ثانویه معامله کنند.

 

*** لغو معافیت‌ها برای برخی صادرکنندگان

 

با اجرای این سیاست‌ها، به تدریج میزان ورود ارز به این سامانه افزایش یافت، اما معافیت‌هایی برای برخی صادرکنندگان در نظر گرفته شده بود که باعث شد به اندازه انتظار ارز به این سامانه وارد نشود.

در همین راستا، از نیمه مرداد دولت تصمیم گرفت تا با لغو معافیت‌ها، همه صادرکنندگان ارزی را وارد این سامانه کند تا علاوه بر تأمین ارز موردنیاز برای واردکنندگان، ورود ارز به این سامانه را نیز افزایش دهد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، با این‌حال هنوز، انتظار می‌رود که با توجه به میزان صادرات قطعی اعلام‌ شده توسط گمرک، باز هم حجم ورود ارز به این سامانه افزایش پیدا کند؛ در واقع انتظار از این سامانه بیشتر از این ارقامی است که تاکنون وارد شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع