کد خبر:108406
پ
رحمانی۱
وزیر صنعت:

برنامه دولت حفظ اشتغال و تولید است

وزیر صنعت، معدن و تجارت بر حفظ اشتغال و تولید به عنوان اولویت برنامه‌های دولت تأکید کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بر حفظ اشتغال و تولید به عنوان اولویت برنامه‌های دولت تأکید کرد.

 

***  تأمین نقدینگی و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت با بیان اینکه نوسازی و بازسازی صنایع یکی از پروژه‌های اساسی دولت است، گفت:

اتمام طرح‌های نیمه تمام با بیش از ۶۰ درصد پیشرفت، تأمین نقدینگی و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی از برنامه‌های دولت برای بخش تولید است که امسال پیگیری شد و در سال آینده نیز ادامه پیدا می‌کند.

 

***  حفظ اشتغال و تولید 

 

وی راه اندازی کلینک‌های صنعت را از دیگر برنامه‌های دولت عنوان کرد وافزود: حفظ تولید و اشتغال اولویت دولت برای ماه‌های باقی مانده امسال و سال آینده است و در این راه، هر کسی مسئولیتی دارد باید تلاش خود را انجام دهد؛ از دستگاه‌های خدمات رسان، بانک‌ها و حتی مصرف کننده که می‌تواند با خرید کالاهای ایرانی از این هدف حمایت کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره برنامه دولت برای رفع مشکل قطعه سازان، با تأکید بر اینکه صنعت قطعه سازی تنها منحصر به قطعه سازی خودرو نیست، گفت:

قطعه سازی از صنایع مورد توجه دولت است که در اولویت برنامه‌های دولت قرار دارد؛ چراکه بیش از ۴۰۰ هزار نفر در آن اشتغال دارند و هدف ما نیز حفظ اشتغال و تولید است.

وی افزود: میزان حمایتی که در دولت برای قطعه سازان تصویب شده است، ۴ هزار میلیارد تومان است که در قالب تسهیلات برای افزایش نقدینگی و سرمایه در گردش قطعه سازان پرداخت می شود تا وضع فعلی تولید تقویت و عرضه افزایش یابد.

 

*** افزایش تیراژ تولید خودرو

 

دکتر رحمانی با بیان اینکه با فعال شدن شرکت‌های قطعه سازی، خودروسازان هم می‌توانند به تعهدات خود عمل کنند و تیراژ تولید را بالا ببرند، گفت:

در حال حاضر قیمت کارخانه و بازار فاصله دارد که با افزایش تیراژ تولید خودرو، قیمت خودرو در بازار و فاصله آن با قیمت کارخانه کاهش می‌یابد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت با اشاره به افزایش نرخ ارز، این اتفاق را فرصتی برای شرکت‌های تولید لوازم خانگی و پوشاک دانست و افزود:

شرکت‌های تولید لوازم خانگی با افزایش نرخ ارز می‌توانند در حوزه صادرات ورود کنند، اما باید بررسی شود که موانع آن‌ها چیست و این موانع را رفع کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع