اخبار برگزیده

کد خبر:108036
پ
جنگ اقتصادی
وزیر صنعت، معدن و تجارت:

توقف در تولید؛ شاه بیت جنگ اقتصادی و روانی است

وزیر صنعت، معدن و تجارت توقف در تولید را شاه بیت جنگ اقتصادی و روانی در حال حاضر دانست.

وزیر صنعت، معدن و تجارت توقف در تولید را شاه بیت جنگ اقتصادی و روانی در حال حاضر دانست.

 

*** جنگ اقتصادی و روانی  

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا رحمانی شامگاه دوشنبه در نشست شورای خانواده صنعت، معدن، اصناف و تجارت در شهرک صنعتی کردکوی اظهار کرد: امروز در یک جنگ اقتصادی قرار داریم که جنگ روانی هم پیوست آن شده و کار سخت تر شده است.

وی افزود: دشمنان با تحریم، جنگ اقتصادی تمام عیار را شروع کرده‌اند و شاه بیت این جنگ اقتصادی این است که تولید در کشور متوقف شود.

 

***  تنها راه مقابله با تحریم‌ها

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این که دشمن با قلدری و ابزار در دستش به جنگ با ما آمده است، متذکر شد:

تنها راه مقابله با تحریم‌ها در شرایط جنگ اقتصادی، این است که اجازه ندهیم تولید در کشور کاهش یابد.

وی ادامه داد: اعتقاد دارم باید هرکسی در هرجای کشور این را یک تکلیف بداند که اجازه ندهد تولید متوقف شود و برای تحقق این مهم منتظر قانون، بخشنامه و ابلاغیه و … نباشند.

رحمانی به راه‌های مقابله با تحریم‌ها در جنگ اقتصادی اشاره و بیان کرد: هرکس هرجور می‌تواند به حفظ تولید و اشتغال موجود کمک کند و به جای تمرکز، کارها را تسهیل کنیم و سومین راه مقابله با تحریم‌ها مشارکت همه است.

 

*** اقدامات انجام شده جهت رونق تولید 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت معدن و تجارت در پایان از برگزاری جلسات منظم با تولیدکنندگان، بخش‌خصوصی و تشکل‌ها برای رفع مشکلات موجود خبر داد و گفت:

برای رونق تولید در شرایط جنگ اقتصادی در ماه‌های اخیر دو گام برداشته‌ایم؛ یکی آن که اگر تصمیمی گرفتیم مدام نیاز به اصلاح نداشته باشد و تصمیمات گذشته را خراب نکند و دوم آن که امور این حوزه را تسهیل کنیم که اقدامات این بخش هم با تفویض برخی از امور به استان‌ها آغاز شده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع