اخبار برگزیده

کد خبر:107999
پ
واحدهای صنعتی صادرات‌گرا
معاون صنايع كوچك شركت شهر‌ك‌های صنعتی استان تهران:

واحدهای صنعتی صادرات‌گرا در تهران شناسایی شد

معاون صنایع کوچک شرکت شهر‌ک‌های صنعتی استان تهران از شناسایی واحدهای صنعتی صادرات‌گرا در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان تهران خبر داد.

معاون صنایع کوچک شرکت شهر‌ک‌های صنعتی استان تهران از شناسایی واحدهای صنعتی صادرات‌گرا در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان تهران خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون صنایع کوچک شرکت شهر‌ک‌های صنعتی استان تهران با اشاره به این موضوع اظهار داشت:

واحدهای صنعتی صادرات‌گرا در استان تهران از ابتدای سال تا کنون توانسته‌اند محصولات خود را به ارزش ۱۲۰میلیون یورو صادر کنند.

 

*** مهمترین بازارهای صادراتی صنایع کوچک

 

نسرین مصدق صدقی ادامه داد: کشورهای همسایه از جمله عراق، افغانستان، ترکیه و کشورهای CIS از مهمترین بازارهای صادراتی صنایع کوچک و متوسط استان تهران بشمار می‌رود.

 

معاون صنایع کوچک شرکت شهر‌ک‌های صنعتی استان تهران گفت: حجم صادراتی هدفگذاری شده برای صنایع کوچک و متوسط مستقر در مجموعه شهرک‌های صنعتی استان تهران ۱۶۰ میلیون یورو است که بنابر عملکرد شرکت‌ها این عدد تا پایان سال تحقق می‌یابد.

 

*** ارزیابی آمادگی واحدهای صنعتی صادرات‌گرا

 

مصدق صدقی یادآوری کرد: مطالعه شناسایی و ارزیابی آمادگی صادراتی برای واحدهای صنعتی صادرات‌گرا مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان تهران انجام شده است.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، این مطالعه بر اساس مدل ERA و با بررسی شاخص‌های استاندارد انجام شده است و قرار است برای طبقه‌بندی‌های مختلف حاصل از نظر وضعیت صادراتی برنامه‌های توسعه صادرات برای واحدهای صنعتی صادرات‌گرا با کمک صندوق ضمانت صادرات و بانک توسعه صادرات انجام گردد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع