کد خبر:107882
پ
پوشاک
عضو هیات مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران خبر داد

افزایش تقاضا برای پوشاک داخلی

عضو هیات مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران از افزایش تقاضا برای پوشاک داخلی خبر داد.

عضو هیات مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران از افزایش تقاضا برای پوشاک داخلی خبر داد.

 

*** صنعت نساجی، پارچه و پوشاک داخلی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو هیات مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران، با بیان این‌که افزایش نرخ ارز و درنتیجه افزایش قیمت پوشاک خارجی، باعث افزایش تقاضا برای پوشاک تولید داخل شده است،‌ تصریح کرد:

آمار دقیقی از میزان افزایش فروش پارچه و پوشاک داخلی وجود ندارد، اما مشاهدات میدانی نشان می‌دهد میزان سفارش‌های واحدهای تولیدی افزایش داشته است.

مجید نامی افزود: اگر دولت بتواند به تأمین مواد اولیه و نقدینگی واحدهای تولیدی کمک کند، شرکت‌های تولیدی نیز از نظر کمی و کیفی پاسخگو خواهند بود.

 

*** کمبود مواد اولیه

  

عضو هیات مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران، با اشاره به این‌که اکنون مهم‌ترین مشکل این صنعت کمبود مواد اولیه است، تصریح کرد:

وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌صورت مداوم جلساتی برای حل این مشکل برگزار می‌کند، اما تاکنون اقدام عملی در این زمینه انجام نشده است.

نامی هم‌چنین خاطرنشان کرد: مبارزه با قاچاق در سطح عرضه باعث شده است بسیاری از واردکنندگان کالای قاچاق به واحدهای تولیدی سفارش پوشاک دهند.

 

*** مبارزه با قاچاق کالای بدون برند

 

اتحادیه صنف فروشندگان و تولیدکنندگان پوشاک تهران نیز پیش‌تر از بحران تامین مواد اولیه به دلیل فقدان تخصیص ارز سامانه نیما به واردکنندگان مواد اولیه صحبت کرده بود. از طرف دیگر دست‌اندرکاران این بخش بارها نسبت به قاچاق گسترده در حوزه پوشاک، اعتراض داشته‌اند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،‌ اخیراً ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد که از ابتدای دی‌ماه امسال، با هماهنگی دستگاه‌های مختلف با تمام فروشندگان برندهای بدون مجوز رسمی پارچه و پوشاک برخورد قاطع خواهد شد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع