کد خبر:107813
پ
تولید فولاد خام

افزایش تولید فولاد خام در کشور

آمار تولید فولاد خام از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه با ۱۰ درصد افزایش تولید به ۱۵ میلیون و ۶۷ هزار تن رسید.

آمار تولید فولاد خام از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه با ۱۰ درصد افزایش تولید به ۱۵ میلیون و ۶۷ هزار تن رسید.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، آمارهای رسمی از تولید «کالاهای معدنی و صنایع معدنی» نشان می‌دهد که فولاد خام و محصولات فولادی امسال افزایش تولید داشته است و تا پایان آبان ماه، ۱۵ میلیون و ۶۶ هزار تن فولاد خام در کشور تولید شده که ۱۰٫۳ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است.

همچنین تولید محصولات فولادی هم رشد ۴٫۶ درصدی به خود دیده است، به طوری که شرکت‌های فولادی در این مدت، ۱۳ میلیون و ۱۷۸ هزار و ۵۰۰ تن انواع محصولات فولادی تولید کرده‌اند.

 

*** کاتد مس، بیشترین افزایش تولید محصولات معدنی

 

با این حال، بیشترین درصد افزایش تولید محصولات معدنی به «کاتد مس» اختصاص دارد. ۱۵۹ هزار و ۲۰۰ تن محصولات کاتدی تا پایان آبان ماه تولید شده که این رقم ۷۸٫۹ درصد بیشتر بوده است.

تولید سنگ آهن هم نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۹٫۴ درصدی داشته و به ۲۴ میلیون و ۲۱۴ هزار تن رسیده است.

آمارها همچنین نشان دهنده افزایش تولید محصولات شیشه ای است. چنانچه تولید «شیشه جام» به ۶۶۳ هزار و ۴۰۰ و «ظروف شیشه ای» به ۳۰۱ هزار تن رسیده است. این میزان تولید برای هر یک از این دو محصول، به ترتیب ۲٫۲ و ۱۱٫۹ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در این بین، محصولاتی همچون شمش آلومینیوم و آلومینا هم علاوه بر اینکه افزایش تولید نداشته‌اند، بلکه کاهش داشته‌اند، که این مقدار کمتر از یک درصد بوده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 19 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول