اخبار برگزیده

خبرنگار :
پ
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع تشریح کرد

وضعیت تولید ریل ملی در ذوب آهن اصفهان (فیلم)

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع بر تولید ریل ملی در دو بخش تولید فولاد و فرم دهی ریل تاکید کرد.

 

*** وضعیت تولید ریل ملی و تکنولوژی استفاده از لوله بلند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در حاشیه نمایشگاه ملی فولاد ایران از وضعیت تولید ریل‌ملی و تکنولوژی استفاده از لوله بلند به خبرنگار خبرگزاری صنایع، گفت:

تکنولوژی لوله بلند تکنولوژی است که در ذوب آهن بکار گرفته شده و در مقابل سایر شرکت‌های دیگر عمدتا از روش احیای مستقیم استفاده می‌کنند بدین معنا که تنها حدود ۱۰ درصد از تکنولوژی استفاده کرده و ۹۰ درصد باقی آن از روش احیای مستقیم استفاده می‌کنند که این امر سبب می‌شود صنعت ذوب آهن بصورت یک صنعت منحصربفرد شناخته شود.

منصور یزدی‌زاده ادامه داد: اخیرا چند شرکت علاقه‌مند شدند تا در روش تولید فرآیند لوله بلند وارد شوند که البته در این راستا باید کار زیادی را انجام دهند.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به تولید ریل ملی در کشور گفت:
ریل ملی به عنوان یکی از محصولاتی است که در ذوب آهن اصفهان تولید می‌شود و این نتیجه ۵۰ سال تجربه‌ای است که ذوب آهن اصفهان داشته است.

 

*** تولید ریل ملی در داخل

 

وی ادامه داد: ذوب آهن اصفهان توانسته است به کمک تجهیزاتی که از اروپا وارد می‌کند ریل‌ملی را در داخل تولید نماید.

یزدی‌زاده با اشاره به اینکه بحث ساخت ریل ملی دو بخش دارد، اظهار داشت: ساخت ریل ملی شامل دو بحث تولید فولاد و فرم دهی ریل است.

 

*** شروع تولید ریل ملی در دو بخش

 

وی ادامه داد: تولید ریل ملی در دو بخش شروع شده است و درجه نخست فرم دهی و یا شکل خود ریل است که باید تولید می شد و خوشبختانه این توفیق حاصل شد و با نصب تجهیزاتی که بخش فولادسازی انجام داد امروز توانستیم هم فولاد ریل و هم ریل تولید کنیم.

مدیرعامل ذوب آهن با اشاره به تولید ریل ملی اظهار داشت: ریل ملی تولید و وارد بازار مصرف شده است که بزرگترین مصرف کننده آن نیز شرکت راه آهن جمهوری اسلامی و وزارت راه است.

 

*** قراردادهای بسته شده در زمینه تولید ریل ملی

 

وی با اشاره به قراردادهای بسته شده در زمینه تولید ریل ملی گفت: راه آهن بخشی از ریل خریداری را نصب کرده است و از آن استفاده می‌کند و از طرفی وزارت راه نیز قراردادی ۱۵ هزارتنی را انعقاد کرده است که خوشبختانه در این زمینه می‌توان گفت در زمینه تولید ریل بحثی وجود ندارد.

مدیرعامل ذوب آهن با اشاره به خطوط ریل داخل شهری یا مترو ادامه داد: خوشبختانه نخستین نمونه این ریل که مربوط به مترو اصفهان است طراحی شده و امیدواریم طی امسال بتوانیم ریل مترو نیز وارد بازار نماییم.

وی با اشاره به تولید ریل ملی ادامه داد: از دیگر کارهایی که در کنار تولید ریل ملی انجام شده است تولید تیرآهن های بال پهن است که از چندسال پیش استارتش در ذوب آهن اصفهان زده شده است و در مقاطع بالاتر که بستگی به میزان تقاضای بازار است نیاز به یک فعالیت اصلاح در خط تولید داشته باشیم.

 

*** نصب تجهیزات ریل ملی

 

یزدی‌زاده با اشاره به تولید ریل ملی گفت: خوشبختانه همزمان با نصب تجهیزات ریل ملی ، تجهیزات مربوط به ساخت تیرآهن‌های بال پهن که تا ۳۰۰ میلی متر است نیز در آینده و در مقاطع بالاتر تولید خواهد شد.

وی با اشاره به استفاده تیر ورق در صنعت ساختمان سازی بخصوص ساختمان‌های بلند مرتبه ادامه داد:

تیرآهن‌های بال پهن قرار است جایگزین تیر ورق شوند.

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل ذوب آهن با اشاره به استاندارد بودن تیرورق اظهار داشت:

تولید تیر ورق در درجه نخست هزینه تولید بالایی دارد و باید در جوشکاری‌های انجام شده دقت بالایی داشته باشیم و از طرفی نیز شاید کارگر ماهری وجود نداشته باشد احتمال می‌دهیم که در ساخت آن رعایت استاندارد لازم نشود اما با ورود تیرآهن‌های بال پهن قاعدتا این مشکل برطرف شده بدین معنا که هم ارزان سازی شده و هم اطمینان خاطر برای رعایت استاندارد را می‌توانیم شاهد باشیم که در این زمینه خوشبختانه این اتفاق افتاده و امیدواریم توسعه پیدا کند و همه مقاطع مورد نیاز تیرآهن‌های بال پهن در ذوب آهن اصفهان انجام گیرد.

 

در ادامه می‌توانید بخش سوم فیلم سخنان مدیر عامل ذوب آهن اصفهان را مشاهده نمایید:

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دریافت ویدیو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید