اخبار برگزیده

کد خبر:107503
پ
بهرام سبحانی
رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع:

فولاد کشور ظرفیت تولید بیش از ۳۰ میلیون تن را دارد

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع، با توجه به توسعه فولاد در کشور از تولید بیش از ۳۰ میلیون تنی فولاد در ایران خبر داد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع، با توجه به توسعه فولاد در کشور از تولید بیش از ۳۰ میلیون تنی فولاد در ایران خبر داد.

 

*** ظرفیت تولید فولاد کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در نمایشگاه ملی فولاد ایران اظهار کرد: با توجه به توسعه فولاد در کشور که امروز ظرفیت تولید به ۲۵ میلیون تن رسیده، ظرفیت تعریف شده بالای ۳۰ میلیون تن است. پشتیبانی از خطوط تولید کارخانجاتی که در مدار تولید قرار گرفتند از سنگ آهن تا محصول نهایی، کل زنجیره باید از لحاظ تامین قطعات و تجهیزات و خدمات مهندسی و مواد مصرفی حمایت شود.

 

*** تامین بخشی از نیاز فولاد کشور از خارج

 

بهرام سبحانی افزود: بخشی از نیازهای فولاد کشور تا به حال از خارج تامین می‌شده است و در شرایط فعلی تامین آن با مشکلاتی مواجه است  و از طرفی در ایران و در صنایع مختلف امکان تامین و تولید و ساخت قطعات مورد نیاز امروز از لحاظ دانش فنی و تخصصی و هم از نظر تجهیزات و امکانات فراهم است.

وی ادامه داد: انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران احساس کرد که خلأیی در این زمینه وجود دارد و از طرفی واحدهای تولیدکننده آهن و فولاد نیاز به یک سری تجهیزات و قطعات دارند و از طرفی سازندگانی هستند که قادرند به این تجهیزات و خدمات را ارائه دهند اما ارتباط بین این دو کاملا قطع است.

 

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران خاطرنشان کرد: در راستای رفع این کمبود و اتصال این دو حلقه به یکدیگر انجمن تصمیم گرفت که نمایشگاهی را در قالب یک جشنواره برگزار نماید که در قالب این نمایشگاه همه آن شرکت‌هایی که می‌توانند امکاناتی را در زنجیره تامین کنند از طراحی، ساخت تجهیزات، ماشین آلات، قطعات یا مواد مصرفی همانند فرآورده‌های نسوز، کاتالیست‌ها و یا سایر موادی که در زنجیره آهن و فولاد مصرف می‌شود امکان تامین شدن این‌ها در زیر یک سقف فراهم شود و توانمندی‌های خود را به نمایش بگذارند و زیر همین سقف فولادسازها هم دور یکدیگر جمع شوند و همدیگر رو رودرو کنند.

 

 

*** استقبال مصرف کنندگان و تولیدکنندگان آهن و فولاد کشور از نمایشگاه

 

وی ادامه داد: با همین فلسفه و ایده نمایشگاه برگزار شد و امروز روز سوم نمایشگاه است و جمعیت از روزهای قبل بیشتر است.

نمایشگاه از هر دو طرف هم از سمت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان آهن و فولاد کشور و هم از سمت سازندگان ماشین آلات و تجهیزات مورد استقبال قرار گرفت.

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران اظهار کرد: کاری که در همین رابطه اتفاق افتاد در واقع رونمایی از یک پکیج طراحی شد که بانک اطلاعاتی آماده شود تا تمام این سازندگانی که امروز در این نمایشگاه حضور دارند اطلاعات خود، شرکت و توانمندی و سوابق کاری را اگر جایی در یکی از صنایع فولاد خدمات و تجهیزاتی ارائه می‌دهند بتوانند اطلاعاتشان را در این بانک اطلاعاتی وارد نمایند.

فولادسازها علاوه بر اینکه باید دسترسی به این اطلاعات داشته باشند، باید بتوانند نیازهای خودشان را در همان فضا به نمایش بگذارند تا سازندگان با آن‍ها آشنا شده و کمک کنند.

سبحانی ادامه داد: این اتفاق میمون کلید خورده است و با استقبالی که شده است باید حتما این را به صورت سالیانه تکرار کنیم و قطعا سال بعد مفصل‌تر از امسال حمایت از صنایع داخلی و تولید داخلی امروز یک نیاز دو طرفه است هم به دلیل ایجاد اشتغال لازم است که این صنایع حمایت شود و هم به دلیل نیاز واحدهای آهن و فولاد با توجه به مسائل ارزی و تحریم‌ها نیاز دارند که بیشتر وابسته به صنایع داخلی باشند تا صنایع خارجی.

 

*** رونمایی از اطلس فولاد ایران

 

وی افزود: همچنین از اطلس فولاد ایران در برنامه افتتاحیه جشنواره ملی فولاد ایران رونمایی شد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران  اظهار کرد: اطلس فولاد ایران را ۳ سال پیش انجمن طراحی کرد و در قالب یک نقشه و یک کتاب ارائه داد اما امروز همین اطلس به صورت الکترونیکی تهیه شده است به طوری که هر فردی می‌تواند روی گوشی خود این برنامه را داشته باشد و تمام اطلاعات سرچ انجام دهد.

سبحانی خاطرنشان کرد: این اطلس کمک می‌کند تا برنامه ریزان متوجه شوند که در صنعت فولاد کشور و در زنجیره سنگ آهن تا محصول نهایی چه اتفاقی رخ می‌دهد و چه واحدهایی در حال کار، احداث هستند و آینده این صنعت در زنجیره به کدام سمت و سو هدایت می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در پایان خاطرنشان کرد: از طرف دیگر همین تامین کنندگان می‌توانند با ورود اطلاعات این نقشه یا اطلس فولاد مشخصات واحدهای تولیدی را در زنجیره فولاد شناسایی کرده و خدماتی که ارائه می‌دهند را به نمایش بگذارند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع