اخبار برگزیده

کد خبر:107542
پ
لطفیانی
کارشناس بومی‌سازی مجتمع فولاد مبارکه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع خبر داد:

بومی‌سازی فن پروسس واحد گندله سازی توسط فولاد مبارکه اصفهان

کارشناس بومی‌سازی مجتمع فولاد مبارکه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع از بومی‌سازی فن پروسس واحد گندله سازی توسط این کارخانه خبر داد.

کارشناس بومی‌سازی مجتمع فولاد مبارکه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع از بومی‌سازی فن پروسس واحد گندله سازی توسط این کارخانه خبر داد.

 

***  بزرگترین فولادساز خاورمیانه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، کارشناس بومی‌سازی مجتمع فولاد مبارکه اصفهان در نخستین جشنواره و نمایشگاه فولاد ایران در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری صنایع گفت:

همان طور که می‌دانید مجتمع فولاد مبارکه اصفهان بزرگترین فولادساز خاورمیانه می‌باشد که در زمینه تولید انواع ورق‌های سرد و گرم فعالیت می‌کند.

در زمینه بومی‌سازی پس از تشدید تحریم‌ها ما سعی کردیم پشتیبانی خط تولید را تا جایی که امکان دارد انجام بدهیم و قطعاتی که به نوعی تأمین آن‌ها تا آن لحظه به خارج از کشور وابسته بود را در داخل کشور تولید کنیم و به این روش آن پایداری و تداوم پشتیبانی در خط تولید را محقق کنیم.

 

*** بومی‌سازی فن پروسس واحد گندله سازی توسط فولاد مبارکه

 

لطفیانی در ادامه افزود: از جمله قطعاتی که با کمک سازندگان توانستیم بومی‌سازی کنیم می‌توان به فن پروسس واحد گندله سازی اشاره کرد که تولید این محصول در انحصار شرکت ژاپنی بود و ما موفق شدیم که با یک شرکت توانمند در زمینه تولید فن‌ها پس از حدود ۲ سال این فن را بومی‌سازی کنیم که از تجهیزات مهم خط گندله سازی می‌باشد.

وی ادامه داد: در خط تولید نورد نیز با در نظر گرفتن زنجیره تولید فولاد موفق به بومی‌سازی قطعه‌ای به نام سوپر ممبر شدیم که تا آن لحظه تولیدش در انحصار کشورهای خارجی بود و در زمینه تولید کمپرسورهای واحدهای تولیدی موفقیت داشتیم.

 

*** قطع وابستگی به غرب 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، کارشناس بومی‌سازی مجتمع فولاد مبارکه اصفهان در پایان خاطرنشان کرد:

نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد در زمینه گسترش فرهنگ بومی‌سازی می‌باشد و با سهیم کردن اطلاعات و تجربیاتی که ما در فولاد مبارکه کسب، این اطمینان را به سایر فولادسازان می‌دهیم که شما هم می‌توانید به تولیدات داخلی اعتماد کنید و قطع وابستگی غرب را از این طریق محقق کنیم.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع