کد خبر:107539
پ
یزدی زاده
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع تاکید کرد

ضرورت همکاری ذوب آهن اصفهان و صنعت زغال سنگ کشور/ بخش پنجم

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع بر ضرورت همکاری دو طرفه بین ذوب آهن اصفهان و صنعت زغال سنگ کشور تاکید کرد.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع بر ضرورت همکاری دو طرفه بین ذوب آهن اصفهان و صنعت زغال سنگ کشور تاکید کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در حاشیه نمایشگاه ملی فولاد ایران پیرامون قیمت زغال سنگ گفت:

تنها مصرف کننده زغال ترش کشور که از تکنولوژی لوله بلند استفاده می‌کند شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان و میدکو است و متاسفانه شرکت‌های کوچکی وجود دارند که در زمینه آلیاژها کار می‌کنند و نیاز به زغال سنگ پیدا می‌کنند.

 

*** وابستگی زغال سنگ به ذوب آهن اصفهان

 

منصور یزدی‌زاده درباره وابستگی زغال سنگ به ذوب آهن اصفهان ادامه داد: از آنجایی که دولت هدفش حمایت از بخش زغال سنگ است این امر باید به صورت توامان دیده شود و اگر صنعت زغال سنگ بخواهد حمایت شود باید از صنعت کوره بلند و ذوب آهن اصفهان نیز حمایت شود که خوشبختانه در نشست هایی که با وزیر صمت و وزیر کار انجام شده است با استقبال خوبی نسبت به انجام این کار مواجه بودیم.

وی با اشاره به همکاری دو طرفه بین ذوب آهن اصفهان و صنعت زغال سنگ کشور ادامه داد: ما در کشور حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن ذخایر زغال سنگ داریم که کوک شده هستند و از طرفی امکان کوک شوندگی آن نیز وجود دارد و اگر انتظار داشته باشیم که تنها شرکت‌هایی که تامین کننده زغال ذوب آهن هستند این سرمایه گذاری‌ها را انجام دهند به نظر می‌رسد که تصور درستی نیست.

یزدی‌زاده اظهار داشت: برای استفاده از ذخایر زغال سنگ موجود در کشور باید بتوانیم این ذخایر را به مراحل بهره‌برداری برسانیم و این امر مستلزم یک سیاست پولی توسط وزارت صمت است که امیدواریم بزودی محقق شود.

 

*** قیمت زغال سنگ کاملا طبیعی است

 

وی گفت: بحث در مورد قیمت زغال سنگ کاملا طبیعی است. زمانی که شرکت‌ها به یکدیگر وابستگی دارند باید چارچوبی باشد تا هر دو طرف برنده باشند.

یه گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به برگزاری نشست‌های مختلف فنی، قیمتی و اقتصادی با حضور وزیر صمت و وزیر کار پیرامون قیمت زغال سنگ گفت: 

در این نشست‌ها ضریب ۲۶ و نیم درصد قیمت شمش معامله شده در بورس کالا در نظر گرفته شده است که از ابتدای آذرماه امسال در حال اجرا است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع