کد خبر:107519
پ
IMG_5430
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع تاکید کرد

ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی صنعت فولاد / بخش دوم

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع تهیه بانک اطلاعاتی صنعت فولاد را در جهت بهبود وضعیت تامین در زنجیره عالی فولاد ضروری دانست.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع تهیه بانک اطلاعاتی صنعت فولاد را در جهت بهبود وضعیت تامین در زنجیره عالی فولاد ضروری دانست.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به حضور شرکت‌های داخلی در نمایشگاه ملی فولاد ایران  در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری صنایع گفت:

شرکت‌های بی‌شماری در عرصه تولید فولاد را شاهد هستیم که اگر بخواهیم این شرکت‌ها توسعه یابند باید به تولید ۵۵ میلیون تن برسیم.

منصور یزدی‌زاده ادامه داد: در راستای توسعه شرکت‌های داخلی در زمینه فولاد باید شرکت‌های داخلی و توانمندی‌های آن معرفی گردد و از آنجایی که اغلب شرکت‌ها از توانمندی‌های یکدیگر اطلاعی ندارند این نمایشگاه بستر مناسبی است تا شرکت‌های پنهان را نمایان سازد.

 

*** وضعیت تامین در زنجیره عالی فولاد

 

وی با اشاره به وضعیت تامین در زنجیره عالی فولاد گفت: امیدواریم تداوم برگزاری این نمایشگاه به تهیه و طراحی یک برنامه و یا یک مجموعه نرم افزاری در جهت تهیه یک بانک اطلاعاتی صنعت فولاد قوی کمک نماید.

 

*** شکل گیری بانک اطلاعاتی صنعت فولاد

 

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان ادامه داد: بانک اطلاعاتی صنعت فولاد که در حال شکل گیری است براساس آماری تهیه شده است که خود انجمن تولید کننده فولاد منتشر می‌کند تا بتوانیم میزان بومی‌سازی صنعت فولاد را مورد مقایسه قرار داده و در نهایت به میزان توانمندی‌های صنعت فولاد برسیم.

یزدی‌زاده با اشاره به وضعیت تامین در زنجیره عالی فولاد ادامه داد: زمانی که از فولاد صحبت می‌کنیم بحث زنجیره فولاد و زنجیره تامین مطرح می‌شود، بدین معنا که از ابتدای خاک یا سنگ تا تولید محصول نهایی مد نظر قرار گرفته شود.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی صنعت فولاد گفت: زنجیره تامین فولاد در این زمینه قابلیت‌های بسیار بی‌شماری در کشور دارا است که امیدواریم شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان با ۵۰ سال سابقه فعالیت در این عرصه بتواند از طریق تبادل اطلاعات با سایر شرکت‌های کوچک و بزرگ بتوانیم کل زنجیره تامین را به منصه ظهور برسانیم.

 

*** عملکرد ذوب آهن در زنجیره عالی فولاد

 

یزدی‌زاده در رابطه با عملکرد ذوب آهن در زنجیره عالی فولاد گفت: از زمانی که ذوب آهن پایه گذاری شده است می‌توان آن را به عنوان پایه گذار صنعت کشور دانست.

وی با اشاره به ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی صنعت فولاد ادامه داد: کارگاه‌های ساخت متعددی در ذوب آهن فعالیت می‌کنند و شرکت‌های زیادی از آن متولد شدند که بخشی از آن‌ها هنوز به ذوب آهن وابستگی دارند و بخشی هم وابسته به بخش خصوصی بوده و فعالیت‌های خود را به خوبی انجام می‌دهند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی صنعت فولاد ، شرکت ایران غلتک را مثال زد و گفت:

این شرکت از جمله شرکت‌هایی است که از ذوب آهن کارش را شروع کرده و به مرور توانسته تامین کننده غلتک‌های ذوب آهن شود و در سایر شرکت‌های فولادی نیز در این زمینه فعالیت داشته باشد.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع