کد خبر:107773
پ
بخش صنعت
در 8 ماهه سال 97 محقق شد؛

افزایش سرمایه گذاری و اشتغال در بخش صنعت

آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که صدور پروانه بهره برداری تا پایان آبان ماه امسال در بخش صنعت ، ۳۸ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری قطعی را در پی داشته است.

آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که صدور پروانه بهره برداری تا پایان آبان ماه امسال در بخش صنعت ، ۳۸ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری قطعی را در پی داشته است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس آمار منتشر شده، ۳ هزار و ۷۴۱ فقره پروانه بهره‌برداری در بخش صنعت تا پایان آبان ماه امسال با سرمایه گذاری ۳۸ هزار و ۴۳۶ میلیارد تومانی صادر شده است که برای ۶۷ هزار و ۵۲۹ نفر شغل ایجاد شد.

مقایسه این اعداد با آمار مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد که تعداد پروانه ۲٫۱ درصد، حجم سرمایه‌گذاری ۹۷٫۶ درصد و میزان اشتغال ۶٫۹ درصد افزایش یافته است.

 

*** رشد صدور جواز تأسیس در بخش صنعت

 

همچنین آمار صدور جواز تأسیس در بخش صنعت نیز رشد ۱۹٫۶ درصدی را تجربه کرده است و آمارها نشان می‌دهد که در این مدت، ۱۴ هزار و ۶۴۲ فقره جواز تأسیس صادر شد که بر اساس پیش‌بینی‌ها این تعداد جواز، منجر به سرمایه‌گذاری ۱۶۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی در بخش صنعت می‌شود و ۵۹٫۶ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است و ۳۴۲ هزار و ۷۴۱ شغل نیز ایجاد خواهد کرد.

در همین مدت، در بخش اصناف نیز ۲۶۰ هزار و ۳۹۴ پروانه صادر شده است که افزایش ۷٫۷ درصدی را نشان می‌دهد.

 

*** بیشترین و کمترین افزایش پروانه بهره برداری

 

در بخش معدن نیز ۶۷۵ فقره پروانه اکتشاف صادر شده که نسبت به دوره قبل، ۶٫۶ درصد افزایش یافته است. اما در این بین، صدور گواهی کشف و پروانه بهره برداری در این بخش با کاهش روبرو بوده است و صدور ۳۳۵ فقره گواهی کشف و ۳۷۵ فقره پروانه بهره برداری در بخش معدن، به ترتیب ۶ دهم و ۲۵ درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته است.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بیشترین افزایش صدور مجوز و گواهی توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تا پایان آبان ماه امسال در بخش صنعت، به بخش تجارت الکترونیک اختصاص دارد.

در این مدت، ۶۲ هزار و ۱۶۹ گواهی امضا و ۱۰هزار و ۴۶۷ نماد الکترونیک برای کسب و کارهای اینترنتی صادر شده که به ترتیب ۴۱٫۶ و ۲۴٫۶ درصد رشد داشته است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع