اخبار برگزیده

کد خبر:107492
پ
فولاد بناب
معاون بهره‌برداری فولاد بناب در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع تاکید کرد

فولاد بناب در مسیر بومی‌سازی و ایجاد تعامل بین سازندگان و تولیدکنندگان فولاد

معاون بهره‌برداری فولاد بناب در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع، جشواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران را محلی برای ایجاد تعامل بین سازندگان و تولیدکنندگان فولاد کشور دانست.

معاون بهره‌برداری فولاد بناب در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع، جشواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران را محلی برای ایجاد تعامل بین سازندگان و تولیدکنندگان فولاد کشور دانست.

 

*** رفع نیاز از تولید کننده خارجی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون بهره‌برداری فولاد بناب، ضمن تشکر از بهرام سبحانی به جهت تشکیل و ایجاد جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری صنایع، گفت:

وجود نمایشگاه‌هایی مانند نمایشگاه ملی فولاد ایران هم بحث اخلاقی بین فولادسازان و تولیدکنندگان را در پی دارد و هم برخی  تجهیزاتی وجود دارد که اطلاعاتی از ساخت داخلی‌اش نداریم که به همین سبب به سمت تولید‌کننده خارجی می‌رویم؛ در صورتی که چه بسا تولیدات داخلی به مراتب از نمونه خارجی بهتر و با کیفیت‌تر باشد.

 

*** بومی‌سازی در فولاد بناب

 

اردشیر افضلی ضمن تاکید بر این نکته که در این نمایشگاه می‌توانیم با این سازندگان و تولیدکنندگان آشنا شده و از خدمات و تجربیات و تخصص این عزیزان بهره مند شویم ادامه داد:

در رابطه با بحث بومی‌سازی در فولاد بناب، با همت همکاران این کارخانه و بعضی از شرکت‌ها که به ما کمک کردند بحث یکپارچگی کوره‌های القایی را توانستیم انجام دهیم که در این رابطه یکپارچگی یک کور کوره انجام شده و سه کوره دیگر در حال انجام است.

 

*** ساخت کوره القایی بیستون

 

ساخت کوره القایی بیستون را به طور کامل در دست کار داریم که حدود ۸۰ درصد آن انجام شده و ان شاءالله تا چند ماه دیگر به خط تولید فولاد بناب اضافه خواهد شد.

وی در ادامه از ساخت مبدل‌های مرحله ۴ اکسیژن پلنت برای اولین بار در کشور خبر داد و گفت:

با توجه به این امر، این نوید را به همکاران عزیز می‌دهیم که با ساخت این مبدل‌ها نیازی به واردات این محصول از خارج از کشور نیست و این مبدل‌ها  از این پس در کشور ساخته خواهند شد.

در مبحث چنجوور‌های تلوماتیک و الکترومکانیک، کوره‌های القایی را ساخته و آماده همکاری با تولیدکنندگان فولاد در این زمینه هستیم.

 

*** ساخت ریتوکارتوهای نورد در فولاد بناب

 

افضلی در ادامه و با اشاره به شروع تولید کالیبراسیون‌های نورد ادامه داد:

ریتوکارتوهای نورد در فولاد بناب را ساخته‌ایم که هم‌اکنون در خط تولید مورد استفاده قرار می‌گیرد که ساخت این ریتوکارتوها نیز دنیایی از تجربه و تخصص را در پی داشت.

 

*** انجام اتوماسیون لول ۲

 

انجام اتوماسیون لول ۲ برای ccl ریخته‌گری مداوم و قسمت‌های مختلف نورد را هم اکنون در فولاد بناب بومی سازی کرده‌ایم.

یعنی خوشبختانه ریخته‌گری مداوم فولاد بناب، در قسمت کوره‌های القایی با اتوماسیون لول ۲ اکنون مشغول به کار است.

در بخش نورد تیرآهن یا نورد فازهای چهار نیز ساخت و اجرای این بخش تمام شده و در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید.

در این باره تست اولیه نیز انجام شده است که این کار بزرگی است که همکاران در فولاد بناب انجام داده‌اند.

توجه خاص به بومی‌سازی توسط همکاران فولاد بناب جای قدردانی و توجه ویژه دارد.

از طرفی حمایت‌ها و تفکرات مثبت کاظمی، مدیر عامل کارخانه تولید فولاد بناب موجب دلگرمی همکاران در فولاد بناب است که با سرعت بیشتری به سمت بومی‌سازی قدم بردارند.

 

*** تولید میلگرد ساده B  شش و نیم شاخ

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون بهره‌برداری فولاد بناب در انتها با اشاره به تولید میلگرد ساده B  شش و نیم شاخه توسط فولاد بناب گفت:

تا آنجایی که اطلاع داشتیم این محصول در ایران تولید نمی‌شد که امروزه فولاد بناب با رسیدن به دانش و توانایی تولید این محصول این امکان را دارد که در خدمت سفارش دهندگان عزیز باشد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع