کد خبر:107463
پ
رشد اقصادی
با پیش‌بینی بانک جهانی؛

رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۹ به منفی ۳٫۶ درصد می‌رسد

با پیش‌بینی بانک جهانی رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۹ به منفی ۳٫۶ درصد می‌رسد.

با پیش‌بینی بانک جهانی رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۹ به منفی ۳٫۶ درصد می‌رسد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بانک جهانی در جدیدترین گزارش به عنوان «چشم‌انداز اقتصاد جهانی در سال ۲۰۱۹» اعلام کرده رشد اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۹ به منفی ۳٫۶ درصد می‌رسد، این بانک رشد اقتصاد ایران را در سال ۲۰۲۰ به میزان ۱٫۱ درصد اعلام کرده که نشان می‌دهد اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۰ از رکود خارج خواهد شد و سال ۲۰۲۱ هم همان رشد اقتصادی ۱٫۱ درصد را تکرار خواهد کرد.

 

*اقتصاد جهان در سال ۲۰۱۹ ضعیف‌تر می‌شود

 

در گزارش بانک جهانی درباره اقتصاد ایران آمده است، که اقتصاد جهانی در سال جاری رو به پایین است که بیشتر متاثر از افزایش تنش‌های تجاری، تضعیف فعالیت کارخانه‌ها و افزایش تنش‌های مالی در کشورهای نوظهور است.

در این گزارش که در تیتری با عنوان «آسمان‌های تیره و تار» اشاره شده است که انتظار دارد اقتصاد جهان رشد ۲٫۹ درصد را در سال ۲۰۱۹ داشته باشد که این رقم در پیش‌بینی قبلی حدود ۳ درصد بود.

بنابراین این دومین سالی خواهد بود که اقتصاد جهان با کاهش رشد همراه است.

 

*** رشد اقتصادی جهانی در سال گذشته

 

رشد اقتصادی جهان در سال گذشته ۳ درصد و سال ۲۰۱۷ به میزان ۳٫۱ درصد بود.

«آی‌هان کوس» اقتصاددان بانک جهانی در مصاحبه‌ای اعلام کرد در سال ۲۰۱۷ اقتصاد جهانی با شرایط ناگواری مواجه می‌شود.

بر اساس این گزارش همچنین بانک جهانی رشد اقتصادی آمریکا را ۲٫۵ درصد پیش‌بینی کرده که از رقم ۲٫۹ درصد سال ۲۰۱۸ به میزان ۰٫۴ درصد پایین است.

همچنین در این گزارش پیش‌بینی شده رشد ۱٫۶ درصدی در کشورهایی که ارز یورو استفاده می‌کنند محقق می شود که این رقم نسبت به ۱٫۹ درصد سال گذشته پایین تر است.

همچنین بانک جهانی رشد اقتصادی ۶٫۲ درصد برای چین پیش‌بینی کرده که این رقم در سال گذشته ۶٫۵ درصد بود. اما بانک جهانی پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی خود از ژاپن را افزایش داده است و ۰٫۹ درص پیش‌بینی کرده که این رقم در سال گذشته ۰٫۸ درصد بود.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، همچنین در گزارش بانک جهانی پیش‌بینی ضعیفی برای کشورهای ترکیه، آرژانتین، ایران و پاکستان اعلام شده است، این بانک رشد اقتصادی ایران را در سال آینده منفی ۳٫۶ درصد پیش‌بینی کرده است.

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید