کد خبر:106927
پ
رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد
رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران خبر داد

تولید فولاد کشور از مرز ۲۵ میلیون تن عبور کرد

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد کشور در نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران از تولید بیش از ۲۵ میلیون تن فولاد در کشور خبر داد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد کشور در نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران از تولید بیش از ۲۵ میلیون تن فولاد در کشور خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد کشور با اشاره به توجه ویژه مسئولان و صنعتگران پس از انقلاب به صنعت فولاد اظهار کرد:
امسال تولید فولاد کشور مرز ۲۵ میلیون تن را پشت سر خواهد گذاشت.

 

*** برقراری حلقه مفقوده بین تولید کنندگان و فولاد سازان

 

بهرام سبحانی گفت: بر آنیم تا حلقه مفقوده بین تولید کنندگان مواد مصرفی و فولاد سازان را برقرار کنیم.

وی اضافه کرد: منابع بانکی ایران پاسخ‌گوی نیاز صنایع نبوده و بالاجبار به دنبال فاینانس می‌رویم و به دلیل محدودیت قانونی کشور فاینانس‌کننده مجبور به استفاده از تجهیزاتی هستیم که در داخل نیز قادر به تامین آن هستیم.

 

*** بومی‌سازی فولاد کشور در شرایط تحریم

 

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد کشور ادامه داد: فلسفه این جشنواره اطلاع رسانی در زمینه اقدامات بومی‌سازی‌های صورت گرفته است تا در شرایط تحریم تمام واحدهای فولادی امکان بهره‌گیری از آن را داشته باشند.

سبحانی اضافه کرد: انجمن تولیدکنندگان فولاد این خلا را حس کرده لذا در قالب نمایشگاهی، بومی‌سازی در سال حمایت از کالای ایرانی را اطلاع رسانی کرده و فولاد سازان و تأمین ‌کنندگان را زیر یک سقف جمع کرده و توان ساخت داخل را بررسی کرده است.

 

*** تأمین نیاز مالی واحدهای داخلی توسط سیستم بانکی

 

وی گفت: به امید روزی که سیستم بانکی قادر به تأمین نیاز مالی واحدهای داخلی بوده و هم تأمین‌کنندگان ما به خود اتکایی و دانش فنی مورد نیاز برسند، چرا که در این صورت آسیب‌پذیر می‌شویم.

سبحانی با اشاره به تفاهم‌نامه‌ها و رونمایی‌های این مراسم اظهار کرد: امروز همچنین تجلیلی از پیشکسوتان و فعالان صنعت فولاد و نیز افرادی که در هدایت این صنعت شاخص بودند و نقشی در توسعه صنعت فولاد داشتند، خواهیم داشت.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد کشور همچنین از رونمایی سامانه ثبت نیاز فولاد سازان و توانمندی تأمین کنندگان داخلی در این جشنواره خبر داد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع