کد خبر:107444
پ
کره جنوبی
خریدار بزرگ کره‌ای خبر داد

آغاز واردات نفت کره جنوبی از ایران از اواخر ژانویه

مدیر شرکت «اس کی اینوویشن» و مالک بزرگترین پالایشگاه نفت کره جنوبی از آغاز واردات نفت کره جنوبی در اواخر ژانویه خبر داد. 

مدیر شرکت «اس کی اینوویشن» و مالک بزرگترین پالایشگاه نفت کره جنوبی از آغاز واردات نفت کره جنوبی در اواخر ژانویه خبر داد. 

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، کره جنوبی در ماه نوامبر که تحریم‌های آمریکا علیه صادرات نفت ایران آغاز شد، یک معافیت شش ماهه از واشنگتن برای ادامه خرید نفت ایران دریافت کرد، اما این کشور از سپتامبر هیچ وارداتی از ایران نداشته است.

 

 

*** آغاز واردات نفت کره جنوبی

 

 

کیم جون – مدیر اجرایی شرکت “اس کی اینوویشن” – در حاشیه نمایشگاه محصولات الکترونیکی لاس وگاس گفت:

کره جنوبی یک معافیت دریافت کرده و سرگرم مذاکره با ایران درباره نخستین حجم واردات خود است.

به نظر می‌رسد خرید نفت ایران می‌تواند در اواخر ژانویه یا اوایل فوریه از سر گرفته شود.

انتظار می‌رود خریداران کره‌جنوبی و ژاپن واردات نفت ایران را از اوایل سال میلادی جاری آغاز کنند.

کره جنوبی می‌تواند حداکثر ۲۰۰ هزار بشکه در روز، نفت ایران را که عمدتا میعانات است، تحت این معافیت‌های واشنگتن، وارد کند. حدود ۷۰ درصد از نفت ایران که پیش از بازگشت تحریم‌ها، از سوی کره‌جنوبی خریداری شد، میعانات پارس جنوبی بوده و بیش از نیمی از واردات نفت فوق سبک کره‌جنوبی، از میدان گازی پارس جنوبی ایران بوده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، کره‌جنوبی سومین خریدار بزرگ نفت ایران و بزرگترین واردکننده میعانات ایران پیش از بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه تهران بود و پس از این‌که موافقت کرد خرید نفت و میعانات ایران را به میزان قابل توجهی کاهش دهد، معافیت آمریکا را دریافت کرد.

واردات نفت و میعانات کره جنوبی از ایران در ۱۱ ماه نخست سال ۲۰۱۸ بیش از نیمی کاهش یافته و به ۵۸.۲ میلیون بشکه در مقایسه با ۱۳۹.۱۶ میلیون بشکه در مدت مشابه سال ۲۰۱۷ رسید.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزار صنایع