کد خبر:107439
پ
حبیب الله
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

آغاز ساخت پروژه ۱۵هزار مسکن مشارکتی در شهر جدید پرند

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از آغاز احداث ۱۵هزار واحد مسکن مشارکتی از سوی سرمایه گذاران ویژه اقشار متوسط به بالا در شهر جدید پرند خبر داد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از آغاز احداث ۱۵هزار واحد مسکن مشارکتی از سوی سرمایه گذاران ویژه اقشار متوسط به بالا در شهر جدید پرند خبر داد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در نشست بررسی مشکلات مسکن مهر پرند با بیان اینکه خط آهن تهران-پرند دو خطه شده و در حال حاضر ۲۲ رام قطار روزانه به این شهر تردد دارند، گفت:

اتصال متروی فرودگاه امام خمینی تا پرند در دستور کار شهرداری نبود که در ماه‌های اخیر با شهرداری مذاکره کردیم و اعلام کردیم که حاضریم تا سقف ۱۵۰ میلیارد تومان از منابع داخلی شرکت عمران شهرهای جدید با شهرداری اراضی خود را تهاتر کنیم که این پیشنهاد از سوی شهرداری با موافقت روبرو و فعالیت در کارگاه اتصال این خط مترو آغاز شده است.

 

 

***  ۶۰۰ هزار نفر جمعیت در شهر جدید پرند

 

 

وی ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه آزادراه آبیک-چرمشهر از جنوب پرند می گذرد، با شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به عنوان سازنده این آزادراه مذاکره کرده‌ایم تا یک کنارگذر خروجی برای اتصال شهر جدید پرند به این آزادراه احداث شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی، با بیان اینکه برای شهر جدید پرند ۶۰۰ هزار نفر جمعیت پیش بینی شده است، گفت:

با این حساب در این شهر جدید ظرفیت تولید مسکن وجود دارد و در حال حاضر یک پروژه ۱۵ هزار واحدی برای اقشار متوسط آغاز شده است.

 

 

*** شهر جدید پرند تنها شهر ضدزلزله ایران

 

 

این ۱۵ هزار واحد سهم شهر جدید پرند از سقف ۲۰۰ هزار واحد مسکونی است که بر عهده شهرهای جدید گذاشته شده است.

طاهرخانی ادامه داد: این ۱۵ هزار واحد در یک سایت ۸۸ هکتاری احداث می‌شود و ۲ سایت دیگر احداث مسکن نیز در پرند طی سالهای ۹۸ و ۹۹ آغاز خواهد شد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه شهر جدید پرند تنها شهر ضدزلزله ایران است که روی هیچ گسلی قرار ندارد، گفت:

این شهر موقعیت منحصر به فردی دارد و قرار است از این نظر پشتیبان پایتخت در مدیریت بحران قرار گیرد.

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع