کد خبر:107339
پ
دادستان
دادستان کل کشور اعلام کرد

وظیفه سازمان تعزیرات برخورد با ناامید کنندگان اقتصادی

دادستان کل کشور در جمع مدیران سازمان تعزیرات حکومتی در مشهد مقدس وظیفه سازمان تعزیرات را برخورد با ناامیدکنندگان اقتصادی عنوان کرد.

دادستان کل کشور در جمع مدیران سازمان تعزیرات حکومتی در مشهد مقدس وظیفه سازمان تعزیرات را برخورد با ناامیدکنندگان اقتصادی عنوان کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در ادامه نشست با مدیران کل ستادی و استانی این سازمان که با حضور دادستان کل کشور برگزار شد؛ ضمن خیرمقدم به مدعوین، اظهار داشت:

سازمان تعزیرات سال بسیار متراکم و پرکاری را طی کرده است و در شرایط خاص اقتصادی تنها تلاش کردیم در حوزه برخوردی و پیشگیری اقدامات موثری انجام دهیم.

 

 

*** وظایف سازمان تعزیرات و دادستانی

 

 

وی افزود: در عین فشردگی کار امسال، خوشبختانه تعامل خوبی با دادستانی‌ها در کل کشور داشتیم و در این مسیر که دولت باید در جهت احقاق حقوق مردم گام بر می‌داشت؛ دادستانی همواره، همراه ما بوده و هست.

انصاری تصریح کرد: وظایف سازمان تعزیرات و دادستانی در برخی موارد به هم گره خورده و غیرقابل انکار است و سازمان آمادگی دارد که مترتب بر سیاست‌هایی که دولت تبیین می‌کند؛ همراه با شما برای بهبود فضای کسب و کار گام بردارد.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور گفت:

از همه شما و خصوصا ریاست محترم سازمان تعزیرات حکومتی برادر عزیز و همکار گرامی جناب آقای انصاری تقدیر و تشکر می‌کنم و امیدوارم که خروجی این نشست برای مردم عزیز و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مفید و موثر باشد.

 

 

***  فرازی از نامه حضرت امیرالمومنین (ع) به مالک اشتر

 

 

وی با اشاره به فرازی از نامه حضرت امیرالمومنین (ع) به مالک اشتر به اقتضای موضوع برخورد با تخلفات حوزه مسائل اقتصادی و اقلام و اجناس و کالاهایی که مورد نیاز مردم است، گفت:

این یک دستور حکومتی است، به مالک می‌فرماید که مالک در حوزه اقتصادی و در بازار که باید نیازهای مردم را تأمین کنید، از احتکار جلوگیری کن و زمانی که ابلاغ کردی که کسی حق احتکار ندارد اگر کسی مرتکب این تخلف شد؛ باید برخورد کنی اما مراقب باش که در مجازات آدم محتکر هم زیاده روی نکنی!

دادستان کل کشور تصریح کرد: امروز با یک جنگ تمام عیار اقتصادی طرف هستیم و دشمن تمام توانش را به کار گرفته تا نظام جمهوری اسلامی ایران را ساقط کند و این توطئه‌ها از همان روزهای نخست انقلاب شروع شد.

حجت الاسلام منتظری با بیان این مطلب که اگر بررسی کنیم، یک سیر تاریخی توطئه را در این ۴۰ سال انقلاب به خاطر می آوریم، اظهار داشت:

از کودتا تا به جریان طبس و به کارگیری تمام توانشان در جنگ ۸ ساله و خلاصه از هر چیزی که در توانشان بوده کوتاهی نکردند اما از آنجا که خداوند متعال اراده فرموده که این نظام باقی بماند، مسائل حیرت آوری را از جمله نصرت الهی در جنگ ۸ ساله و جبهه‌های جنگ شاهد بودیم.

 

 

***  خواستگاه انقلاب، گرایش مردم به مسائل دینی

 

 

وی افزود: پس از جنگ اتاق فکرهای دشمن به کار افتاد و تلاش کردند در عرصه‌های گوناگون، کشور را تحت فشار بگذارند؛ یکی از این جبهه‌ها، جبهه فرهنگی بود و تلاش می کنند که اعتقادات و ایمان مردم و حوانان را مورد هدف قرار داده و تضعیف کنند.

دادستان کل کشور با بیان این مطلب که خواستگاه انقلاب از گرایش مردم به مسائل دینی بوده و بس و این اعتقادات مردم بود که آنها را از جنگ ۸ ساله نجات داد، گفت:

آن‌ها برای گرفتن این ابزار اصلی به دنبال این هستند که مردم را از ایمان و اعتقاد به مبانی دینی تصعیف کنند و نهایتا تخیله کنند.

وی خاطر نشان کرد: جبهه دیگری که دشمن برای مبارزه انقلاب به راه انداخته جبهه اقتصادی است و بقای اسلام و مسلمین بسته به برگشت به ارزش‌ها است و اگر یک کشور آلوده شد؛ دیگر نمی‌توان انتظار بقا برای آن کشور داشت.

حجت الاسلام منتظری گفت: آن‌ها گزینه نظامی را دیگر از روی میز برداشته‌اند، زیرا می‌دانند نه توانش را دارند و نه امکان پذیر است چون زمانی که قدرت نظامی نداشتیم؛ مردم کشور در مقابل دشمن ایستادند؛ امروز که دیگر جرات نمی‌کنند چپ به کشورمان نگاه کنند.

 

 

*** مشکلات اقتصادی کشور

 

 

وی افزود: بسیاری از مردم که در فشار اقتصادی هستند می‌گویند که ما این مسائل را تحمل می‌کنیم اما در مقابل هدف دشمن زانو نمی‌زنیم! برخی از برنامه‌های دشمن برای بیرون کشور و برخی نادانسته است.

حجت الاسلام منتظری بیان کرد: مشکلات اقتصادی کشور را امروز نمی‌توان بدون فعالیت‌های جهادگونه، کار کرد بلکه جنگ اقتصادی، لازمه‌اش کار جهادگونه است.

وی با بیان این سوال که چطور در جنگ نظامی می‌توانیم یک شرایط عادی در کشور پیاده کنیم؟، تأکید کرد:

شرایط اقتصادی کنونی ما یک شرایط طبیعی نیست و مسئولان باید در برخی موارد تصمیمات فوری بگیرند و اینکه کسی تصور کند باید تصمیمات اقتصادی در یک شرایط عادی گرفته شود، این خیانت به مردم است و همه مسئولان این را به خوبی می‌دانند که در جنگ اقتصاد باید شرایط جنگی را پیاده کنیم و نمی‌توان مشکلات اقتصادی را با شعار دادن یا تصمیمات طولانی گرفتن حل کنیم.

دادستان کل کشور اظهار داشت: شما عزیزان در سازمان تعزیرات حکومتی یک وظیفه و مسئولیتی بر دوشتان است و وظیفه برخورد با کسانی را دارید که به دنبال تزریق ناامیدی اقتصادی به مردم هستند.

وی افزود: به شما خسته نباشید می‌گویم بری زحمات یک ساله اخیر اما جنگ اقتصادی شوخی نیست و باید آماده باشیم و متناسب با حملات آنها به میدان بیایم و آنجا که می توانیم تدافعی و آنجا که می شود تهاجمی از خودمان دفاع کنیم.

حجت الاسلام منتظری گفت: باید نقشه دشمن، توان، تاکتیک‌ها و راه‌های نفوذ دشمن را بشناسیم و این موارد مولفه‌هایی است که در جنگ نظامی و اقتصادی موثر است و این موارد را باید به مردم هم بگوئیم.

 

 
***  تأمین مایحتاج مردم

 

 

وی بیان کرد: به وظیفه خودتان عمل کنید و سعی کنید رضایت عامه را در نظر بگیرید، در حال حاضر در تأمین مایحتاج مردم اعم از گوشت، مرغ، تخم مرغ و سایر اقلام مشکلاتی داریم و وظیفه ما است که نگذاریم کسی از آب گل آلود، ماهی بگیرد.

دادستان کل کشور تأکید کرد: جریمه‌ها باید متناسب باشد و طوری نباشد که اصل کار به سخره گرفته شود، بنابراین اگر قانون مشکل دارد، طرح دو فورتی و سه فوریتی به مجلس برده و جریمه‌ها را اصلاح کنید.

وی افزود: بخش اعظم مبارزه با قاچاق کالا با تعزیرات حکومتی است و یک بخشی به عهده قوه قضائیه است اما باید در چارچوب قانون و با تقابل و همکاری و هم افزایی به این موارد رسیدگی کنیم.

حجت الاسلام منتظری با اشاره به افزایش غیراصولی و هیجانی اقلام، اظهار داشت:

این در کشور شده یک مساله‌ای، از قیمتش می‌رود بالا و وقتی قیمتش پائین می‌آید؛ دیگر قیمت سایر اقلام کم نمی‌شود، چه کسی مسئول است؟ خوب من و شما مسئول هستیم.

ما باید از مردم حمایت کنیم و نگذاریم به مردم فشار بیاید. 

 

 

***  دلایل افزایش قیمت‌ها

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دادستان کل کشور با بیان این مطلب که واسطه‌هایی که آمده‌اند بخشی از افزایش قیمت‌ها بخاطر این‌ها است، تصریح کرد:

اگر واسطه کاری انجام می‌دهد، این اشکالی ندارد اما امروز واسطه‌هایی را می‌بینیم که با تلفن کارشان را انجام می‌دهدند و بدون صرف وقت و انرژی و هزینه کردن، سودهای زیادی می‌برند.

حجت الاسلام منتظری اضافه کرد: دستگاه قضائی وظیفه خود می‌داند از سرمایه گذاران، کارآفرینان و هر چیزی که نقش موثری در پیشرفت کشور دارد؛ حمایت جدی کند و حمایت جدی هم می‌کند. در سطح کشور نباید بگذاریم یک واحد تولیدی فعالیتش را متوقف کند زیرا این مساله علاوه بر آسیب به تولید و بازار کار، باعث بیکاری کارگران می‌شود.

در این نشست دادستان انقلاب مشهد مقدس، مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز دادستانی کشور و مشاور دادستان کل کشور نیز حضور داشتند.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید