کد خبر:107329
پ
وزیر صنعت در کمیسیون اقتصادی مجلس
وزیر صنعت در دیدار با رییس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس:

وزارت صنعت برنامه‌های ویژه‌ای برای تامین کالا و نظارت بر بازار در سال آینده دارد

وزیر صنعت در دیدار با رییس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی باید در اولویت باشد از برنامه‌های ویژه‌ این وزارتخانه برای تامین کالا و نظارت بر بازار در سال آینده خبر داد.

وزیر صنعت در دیدار با رییس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی باید در اولویت باشد از برنامه‌های ویژه‌ وزارت صنعت برای تامین کالا و نظارت بر بازار در سال آینده خبر داد.

 

*** برنامه وزارت صنعت برای تامین کالاها، نظارت بر بازار و ثبات قیمت‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رحمانی در نشست مشترک با رییس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی که جمعی از معاونان و مدیران این وزارتخانه نیز حضور داشتند با بیان این مطلب، افزود:

برای سال آینده نیز برنامه ویژه‌ای برای تامین کالاها، نظارت بر بازار و ثبات قیمت‌ها تدوین شده است و مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ایجاد آرامش در جامعه و ارتقای روحیه نشاط و امید در کشور تلاش خواهد کرد.

 

*** صرف ارز تخصیص داده شده در بخش‌های مختلف

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به توجه ویژه رییس محترم جمهور به تامین کالاهای اساسی و غیر اساسی و ثبات بازار، تصریح کرد:

رئیس جمهور پیگیر تاکید کردند که ارز تخصیص داده شده در بخش‌های مختلف در بهترین شکل صرف شود و مردم آثار آن را در زندگی روزمره خود مشاهده کنند و وزارت صنعت و جهاد کشاورزی نیز برنامه‌های ویژه‌ای در این حوزه دارند.

 

*** ذخیره انبارها مناسب است

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه به ذخیره انبارها اشاره داشت وگفت:

خوشبختانه انبارهای ما ذخیره‌های مناسبی دارد و مشکلی برای تامین اقلام اساسی وجود ندارد و در بخش کالاهای غیر اساسی نیز اقدامات خوبی انجام شده است و در هیچ بخشی با کمبود مواجه نیستیم.

 

*** اولویت وزارت صنعت

 

رحمانی با اشاره به اینکه حفظ شرایط فعلی تولید و اشتغال، اولویت اصلی وزارت صمت بوده و تامین نقدینگی مورد نیاز تولید کنندگان در این زمینه ضروری است، افزود:

واحدهای بسیاری توانایی تولید بیشتر و بازار برای تولیدات خود دارند اما به دلیل کمبود سرمایه در گردش، قادر به استفاده از توان و ظرفیت تولید خود نیستند و کمیسیون اقتصادی مجلس می تواند در این زمینه اقدامات و حمایت‌های خوبی داشته باشد.

 

*** توسعه صادرات محصولات ایرانی

 

وزیر صمت درادامه با اشاره به اهمیت توسعه صادرات محصولات ایرانی، اظهار داشت:

یکی از اولویت های اصلی ما در سال ۹۸، برنامه ریزی برای افزایش صادرات است تا از طرفی زمینه اشتغال بیشتر برای جوانان ایرانی مهیا شود و از طرف دیگر نیز تولید کنندگان بازارهای جدیدی برای محصولات خود داشته باشند.

 

*** کمیسیون اقتصادی مجلس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان کمیسیون اقتصادی مجلس را کمیسیونی مهم در شرایط فعلی برشمرد و تصریح کرد:

رویکرد ما برای ارتباط با مجلس، رویکردی تعاملی است و تلاش می‌کنیم ازظرفیت‌های این کمیسیون و اعضای آن بیشترین بهره را ببریم.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 19 =

کلید مقابل را فعال کنید