کد خبر:107227
پ
گوگرد مرغوب صادراتی
مدیرعامل پالایشگاه گاز ایلام خبر داد؛

تولید گوگرد مرغوب صادراتی در پالایشگاه گاز ایلام

مدیرعامل پالایشگاه گاز ایلام از تولید محصولات ارزشمندی مانند گوگرد مرغوب صادراتی با فرآورش مداوم گازهای ترش در پالایشگاه گاز ایلام خبر داد.

مدیرعامل پالایشگاه گاز ایلام از تولید محصولات ارزشمندی مانند گوگرد مرغوب صادراتی با فرآورش مداوم گازهای ترش در پالایشگاه گاز ایلام خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل پالایشگاه گاز ایلام با بیان اینکه پالایشگاه گاز ایلام یکی از پالایشگاه‎های مدرن و پیچیده کشور همراه با محصولات متنوع است، اظهار کرد:
این پالایشگاه وظیفه فرآورش ترش‌ترین گاز کشور را به عهده دارد و محصولاتی ارزشمند مانند گوگرد مرغوب صادراتی که خالص‌ترین نوع گوگرد می‌باشد را تولید می‌کند.

شهریار داری‌پور از فرآورش سالانه بیش از یک میلیارد متر مکعب گاز در پالایشگاه ایلام خبر داد و گفت:
گاز طبیعی تولیدی این پالایشگاه برای مصارف خانگی و صنعتی در استان ایلام و استان‌های غرب کشور استفاده می‌شود.

 

*** گوگرد مرغوب صادراتی با فرآورش گازهای ترش

 

داری‌پور با اشاره به تولید گوگرد مرغوب صادراتی با فرآورش گازهای ترش گفت:

این پالایشگاه به دست متخصصان ایرانی در سال ۱۳۸۰ احداث شده است و با فرآورش و تولید پایدار، ایمن، پاک و بهره‌ور گاز طبیعی، محصولاتی مانند اتان، گاز مایع خام، میعانات گازی و گوگرد را به ذی‌نفعان و مشتریان خود در زمینه صنایع مرتبط با گوگرد و گاز مایع خام عرضه می‌کند.

 

مدیرعامل پالایشگاه گاز ایلام ادامه داد: وظیفه این شرکت، دریافت گاز خام تولیدی نفت‌وگاز غرب از چاه‌های تنگ بیجار است تا پس از فرآورش، گاز طبیعی را به خط انتقال گاز غرب کشور تزریق کند.

خوراک این پالایشگاه از تنگ بیجار به میزان ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار مترمکعب در روز تامین می‌شود که از این مقدار ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار مترمکعب، به گاز طبیعی شهری تبدیل می‌شود.

 

*** تأمین خوراک پتروشیمی ایلام

 

وی افزود: اتان، گاز مایع خام و میعانات گازی تولیدی این شرکت به عنوان خوراک پتروشیمی برای تبدیل به محصولات با ارزش افزوده بالاتر به پتروشیمی ایلام تحویل داده می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل پالایشگاه گاز ایلام، ضمن توجه به تولید گوگرد مرغوب صادراتی درباره اقدام‌های این پالایشگاه در جهت حفظ محیط‌ زیست، توضیح داد:

پالایشگاه ایلام برای حفاظت از محیط‌زیست در همه سال‌های فعالیت خود اقدام‌های بسیار مهمی انجام داده است که در این زمینه می‌توان به ایجاد بیش از ۲۱ هکتار فضای سبز، خرید و نصب ایستگاه‌های سنجش محیطی، راه‌اندازی واحد تصفیه‌خانه پساب صنعتی و ایجاد جایگاه تفکیک پسماند اشاره کرد، همچنین برنامه‌های مدونی برای جلوگیری از آلودگی زیست محیطی در دستور کار قرار گرفته است که در صورت اجرا، مشکلات زیست‌محیطی باقی‌مانده رفع می‌شود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید