کد خبر:107091
پ
بانک ایرانی
وزیر حمل و نقل هند اعلام کرد؛

تأسیس شعبه یک بانک ایرانی در بمبئی

وزیر حمل و نقل هند از جواز تأسیس شعبه یک بانک ایرانی در بمبئی جهت انجام تبادلات مالی خبر داد.

وزیر حمل و نقل هند از جواز تأسیس شعبه یک بانک ایرانی در بمبئی جهت انجام تبادلات مالی خبر داد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر حمل و نقل هند پس از دیدار با وزیر خارجه کشورمان گفت: دولت هند به بانک ایرانی مجوز داده تا شعبه‌ای طی سه ماه در بمبئی تاسیس شود تا تبادل مالی راحت‌تری صورت گیرد.

نیتین گادکاری افزود: دیدار خوبی داشتیم در خصوص بندر چابهار، تسهیلات مالی آماده است. مشکلات دیگری وجود دارند اما ما مشکلات را حل می‌کنیم.

 

*** تأسیس بانک ایرانی ؛ پیشنهادی برای سهولت تبادلات مالی

 

وزیر حمل و نقل هند همچنین بیان کرد: آقای ظریف پیشنهادات زیادی از جمله تأسیس بانک ایرانی برای آینده ارائه کرد که انجام تبادلات مالی را سهولت می‌بخشد. آنها فولاد، موتورهای لکوموتیو نیاز دارند. من هم پیشنهادات خود را به ایشان دادم و دیدار ما خیلی مفید بود و خیلی از موضوعات را حل خواهد کرد.

گادکاری ادامه داد: مطمئن هستم در گذر زمان ما دستاوردهایی خواهیم داشت و بندر چابهار که برای ما خیلی مهم است و ما بر روی این موضوع به طور جدی کار می‌کنیم.

وزیر حمل و نقل هند گفت: طرف ایرانی برخی از مشکلاتی که وجود دارد را حل خواهد کرد و از طرف ما هم فرایند در حال اجرا است، من مطمئن هستم که ما در مقطعی هستیم که چابهار کارکرد کامل خود را هر چه زودتر آغاز کند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر حمل و نقل هند با اشاره به تأسیس بانک ایرانی از پیشنهادات آقای ظریف استقبال کرد و از برطرف شدن مشکلات خبر داد.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع