کد خبر:106933
پ
سرقینی
معاون معدن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت:

صنعت فولاد به یکی از صنایع مهم تبدیل شده است

معاون معدن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت از تبدیل شدن صنعت فولاد به یکی از صنایع مهم خبر داد.

معاون معدن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت از تبدیل شدن صنعت فولاد به یکی از صنایع مهم خبر داد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون معدن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: صنعت فولاد به یکی از صنایع مهم تبدیل شده و افتخار آن برای فولادسازان و صنعتگران است.

جعفر سرقینی با اشاره به پیشرفت ایران در صنعت فولاد از رتبه پانزدهم به رتبه دهم جهان اظهار کرد:
تا پیش از دولت یازدهم زنجیره فولاد به ۱۲۰ میلیون تن رسیده بود اما امروز به ۲۰۵ میلیون تن ظرفیت رسیده است که گویای بیشترین توسعه در صنعت فولاد طی سال‌های اخیر بود.

 

*** بازدهی صنعت فولاد

 

وی اضافه کرد: بازدهی صنعت فولاد ۷۰ درصد است و دلیل آن این است که بیشتر واحدها در ابتدای راه‌اندازی هستند و ۵۵ میلیون تن فولاد دور از دسترس نیست.

سرقینی گفت: تنش در صنعت فولاد در این چند وقت و پس از تحریم‌ها زیاد بود چون این صنعت در جای‌جای زندگی افراد وجود دارد اما امروز این تنش به حداقل رسیده است.

معاون معدن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: صادرات تا هفته قبل مشروط بود اما امروز دیگر تکلیف عرضه برداشته شدن و بدون هیچ محدودیتی می‌توان صادرات داشت.

 

*** بازگشت ارز موضوعی الزامی

 

سرقینی با اعلام حمایت کمیسیون معادن و صنایع معدنی از صنایع کشور گفت:
اکتشافات را به طور جدی پیگیری خواهیم کرد و در افق چشم‌انداز کمبود ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون تنی سنگ را خواهیم داشت.

وی ضمن الزامی دانستن بازگشت ارز گفت: تنها ۱۰درصد ارز فولادسازان مجوز استفاده در واردات آنها را دارد اما در حال مذاکره برای بازگشت ارز مازاد آنها هستیم.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون معدن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ارزبری ۱۰۰ دلاری فولاد گفت: هنوز هم مواد اولیه گلوگاه صنعت فولاد است و امیدواریم با اقداماتی از قبیل راه‌اندازی الکترود این ۱۰۰ دلار ارزبری کاهش یابد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع