کد خبر:106885
پ
نمایشگاه قطعات وارداتی خودرو

دستور وزیر صنعت مبنی بر برگزاری نمایشگاه قطعات وارداتی خودرو

دستور وزیر صنعت به خودروسازان مبنی بر برگزاری نمایشگاه قطعات وارداتی خودرو با هدف آشنایی قطعه‌سازان داخلی با نیازهای صنعت خودرو، در حاشیه برگزاری سومین نمایشگاه خودرو تهران اجرایی می‌شود.

دستور وزیر صنعت به خودروسازان مبنی بر برگزاری نمایشگاه قطعات وارداتی خودرو با هدف آشنایی قطعه‌سازان داخلی با نیازهای صنعت خودرو، در حاشیه برگزاری سومین نمایشگاه خودرو تهران اجرایی می‌شود.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دستور وزیر صنعت به خودروسازان مبنی بر برگزاری نمایشگاه قطعات وارداتی خودرو با هدف آشنایی قطعه‌سازان داخلی با نیازمندی‌های صنعت خودرو، در حاشیه برگزاری سومین نمایشگاه خودرو تهران اجرایی می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در برنامه تلویزیونی گفتگوی ویژه خبری در تاریخ ۱ دی ماه اعلام کرد که خودروسازان را مکلف کرده است به زودی نمایشگاه قطعات وارداتی خودرو با هدف آشنایی قطعه‌سازان داخلی با نیازمندی‌های صنعت خودرو برپا کنند.

رحمانی گفت: یک نمایشگاه در حوزه خودرو ایجاد شود؛ چرا که ما نباید وابسته به واردات قطعات خودرو باشیم.

با جلوگیری از واردات قطعات خودرو، قطعه‌سازان هم می‌توانند تولیدات خود را افزایش داده و سبب ایجاد اشتغال در این عرصه شوند.

 

*** داخلی‌سازی در نمایشگاه قطعات وارداتی خودرو

 

روابط عمومی شرکت ساپکو اعلام کرده است: شرکت ساپکو در راستای بهره‌گیری بیشتر از توانمندی‌های متخصصان و صنعتگران داخلی و با هدف توسعه خودکفایی و داخلی‌سازی قطعات خودرو، نمایشگاه قطعات وارداتی خودرو را برگزار و از قطعه‌سازان خودرو، تولید کنندگان مواد اولیه، شرکت‌های دانش‌بنیان، متخصصان و مراکز علمی دانشگاهی برای داخلی‌سازی مواد اولیه و قطعات گروه صنعتی ایران خودرو دعوت به همکاری می‌نماید.

مراجعین محترم می‌توانند جهت بازدید از قطعات و مواد اولیه خودکفا نشده به منظور ساخت داخل نمودن آنها و کسب اطلاعات بیشتر از تاریخ ۱۷ الی ۲۱ دی ماه جاری به غرفه شرکت ساپکو در سالن A5 مرکز نمایشگاهی شهر آفتاب مراجعه نمایند.

 

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شرکت‌های ایران خودرو و ساپیا در راستای اجرای این دستور وزیر صنعت و در حاشیه برگزاری سومین نمایشگاه خودرو تهران در تاریخ ۱۸ تا ۲۱ دی ماه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب تهران، نمایشگاه قطعات وارداتی خودرو که هنوز در صنعت خودرو خودکفا نشده است را برگزار خواهند کرد تا قطعه‌سازان داخلی با نیازمندی‌های صنعت خودرو آشنا شوند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری فارس