کد خبر:106868
پ
طرح‌های عمرانی
معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو مطرح کرد؛

رشد هفت درصدی اعتبارات طرح‌های عمرانی صنعت آب و برق

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو از رشد هفت درصدی اعتبارات طرح‌های عمرانی صنعت آب و برق در لایحه بودجه ۹۸ نسبت به قانون بودجه سال ۹۷ خبر داد.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو از رشد هفت درصدی اعتبارات طرح‌های عمرانی صنعت آب و برق در لایحه بودجه ۹۸ نسبت به قانون بودجه سال ۹۷ خبر داد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو اظهار کرد: در لایحه بودجه سال ۹۸ برای وزارت نیرو و واحدهای زیرمجموعه آن حدود ۱۰ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های عمرانی پیش‌بینی شده است.

محسن بختیار افزود: در ارتباط با توزیع بین فصول نیز سهم طرح‌های فصل منابع آب به میزان ۲ هزار و۹۳۲ میلیارد تومان، فصل انرژی ۴۴۷ میلیارد تومان و فصل آب و فاضلاب یک هزار و ۶۵۸ میلیارد تومان دیده شده است.

 

*** طرح‌های عمرانی در دست اجرا و تعهدات دولت

وی با اشاره به اختصاص حدود چهار هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه‌ای و عمرانی از محل ردیف‌های متفرقه برای وزارت نیرو و شرکت‌های زیرمجموعه آن به منظور تکمیل طرح‌های در دست اجرا و تعهدات دولت به سرمایه‌‌گذاران خصوصی، گفت: اولویت در توزیع اعتبارات برای طرح‌های عمرانی  از جمله تامین نیازهای آب شرب شهرها و روستاها، اقدام‌های حاکمیتی برای تعادل‌بخشی و جبران تراز منفی آب‌های زیرزمینی، مصوبات سفرهای استانی رهبر معظم انقلاب و دولت تدبیر و امید و طرح‌های قابل بهره‌برداری در سال آینده از جمله مباحثی است که در تدوین لایحه بودجه سال آینده وزارت نیرو مورد توجه قرار گرفته است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو با تاکید بر استفاده از سایر ظرفیت‌های تامین مالی به منظور جلوگیری از بروز وقفه در روند اجرای طرح‌های عمرانی ادامه داد: پیش‌بینی منابع مالی مطمئن برای حمایت از توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و شبکه برق روستایی در لایحه بودجه ۹۸ با استفاده از ظرفیت‌های قانون حمایت از صنعت برق و قانون تشکیل سازمان ساتبا تا سقف یک هزار و ۸۶۰ میلیارد تومان در این لایحه پیش‌بینی شده است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − یک =

کلید مقابل را فعال کنید