اخبار برگزیده

کد خبر:106851
پ
تولید زغال سنگ
با اعلام وزیر صنعت،

تولید زغال سنگ در نه ماهه نخست سال ۲۵ درصد افزایش یافت

وزیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش ۲۵ درصدی تولید زغال سنگ از ابتدای سال ۹۷ تا پایان آذر ماه خبر داد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش ۲۵ درصدی تولید زغال سنگ از ابتدای سال ۹۷ تا پایان آذر ماه خبر داد.

 

*** طرح جامع تولید زغال سنگ 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست با فعالان تولید زغال سنگ کشور افزود:

ذخایر ما قابل توجه است و بازار مطمئنی هم درکشور داریم و طرح جامع زغال سنگ نیز در آینده نزدیک و برای اولین بار در کشور تدوین و ابلاغ می شود.

 

*** ارتقای سطح ایمنی معادن

 

وی در ادامه نشست با فعالان تولید زغال سنگ با تاکید بر لزوم ارتقای سطح ایمنی معادن به خصوص معادن زغال سنگ کشور گفت:

ایمنی در همه صنایع باید جدی گرفته شود و نقطه حساس آن در معادن به ویژه معادن زغال سنگ است؛ باید اقدامات آموزشی انجام دهیم و قبل از حادث شدن حوادث ناگوار ضمن تهیه تجهیزات مورد نیاز، هشدار لازم و نظارت مستمر اعمال شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین بر ارتقای وضعیت معیشت و حقوق و مزایای کارگران شاغل در بخش معادن تولید زغال سنگ تاکید کرد و گفت: سرمایه اصلی نیروهای انسانی هستند؛ به ویژه کارگرانی که در شرایط سخت کار می‌کنند.

 

***  توافق بر سر قیمت زغال سنگ

در حاشیه نشست فعالان تولید زغال سنگ همچنین معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت از توافق بر سر قیمت زغال سنگ در این نشست خبر داد و گفت: از این پس قیمت زغال بر مبنای درصدی از قیمت فولاد تعیین می‌شود.

جعفر سرقینی افزود: فرمول تعیین قیمت زغال سنگ ۲۶٫۵ درصد قیمت فولاد تعیین شده است. بدین ترتیب هر تن زغال سنگ که تحویل فولادی‌ها می‌شود به این میزان درصد قیمت فولاد را می‌پردازند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت در حاشیه نشست فعالان تولید زغال سنگ تصریح کرد: در صورت ارزان یا گران شدن فولاد تفاوتی به حال طرفین نخواهد داشت .

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع