کد خبر:106703
پ
رتبه بندی
معاون وزیر صنعت اعلام کرد

افزایش نظارت‌ و ساماندهی بازرگانان با رتبه‌بندی

معاون وزیر صنعت، با رتبه‌بندی بازرگانان علاوه بر افزایش ساماندهی بهتر، نظارت‌ها و شفافیت‌ها بیشتر و راحتر انجام می‌شود.

معاون وزیر صنعت، با رتبه‌بندی بازرگانان علاوه بر افزایش ساماندهی بهتر، نظارت‌ها و شفافیت‌ها بیشتر و راحتر انجام می‌شود.

 

*** ساماندهی بازرگانان براساس وظایف وزارت صنعت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون تسهیل تجاری مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت با اشاره به رتبه‌بندی بازرگانان، گفت: فعالیت‌های تجاری بازرگانان در داخل کشور را بر اساس وظایف وزارت صنعت، معدن و تجارت، ساماندهی کردیم و با تصویب قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مصوبات بعدی، اقدامات مفصلی در این باره برنامه ریزی شد.

 

*** اقدامات موثر در حوزه توسعه اعتبارسنجی 

 

وی ادامه داد: از سال گذشته، اقدامات موثری را در حوزه توسعه سامانه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی اعتباری آغاز کردیم و از اسفند، نخستین مراحل اجرای این سامانه عملیاتی شده که گام های مختلفی از آن به بهره برداری رسید.

امیری اضافه کرد: اکنون مجموعه‌ای از قابلیت‌ها و داده‌ها را در داخل سامانه اعتبارسنجی رتبه‌بندی، در اختیار داریم که کمکی به بازرگانان و سیاستگذاران است.

 

*** معیارهای سامانه رتبه‌بندی و اعتبارسنجی

 

وی درباره معیارهای رتبه‌بندی، سامانه یکپارچه رتبه‌بندی و اعتبارسنجی گفت: برای این منظور، سه گروه شاخص شامل شاخص های مربوط به مسئولیت پذیری بازرگانان، توانمندی های مالی و کسب و کار بازرگانان در نظر گرفته شده است.

 

*** مزیت‌های مهم رتبه‌بندی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان با اشاره به مزیت‌های این رتبه‌بندی، گفت: شاخص‌های اطلاعاتی و این رتبه‌بندی به شفافیت، کمک می‌کند و در نتیجه ارزیابی فعالیت‌های تجاری، تسهیل می‌شود و بازرگانان، زودتر ارزیابی می‌شوند و فرآیند برای بازرگانان معتبر، تسهیل می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + چهار =

کلید مقابل را فعال کنید