کد خبر:106535
پ
ایمیدرو
رئیس هیات عامل ایمیدرو خبر داد

تفاهم‌نامه همکاری ایمیدرو با شرکت راه آهن

رئیس هیات عامل ایمیدرو در نشست با مدیرعامل شرکت راه آهن از آمادگی انعقاد تفاهمنامه در زمینه توسعه زیرساخت‌های ریلی سنگان خبرداد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو در نشست با مدیرعامل شرکت راه آهن از آمادگی انعقاد تفاهم‌نامه همکاری ایمیدرو در زمینه توسعه زیرساخت‌های ریلی سنگان خبرداد.

 

*** آمادگی انعقاد تفاهم‌نامه همکاری ایمیدرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس هیات عامل ایمیدرو در  نشست با مدیرعامل شرکت راه آهن ایران که در محل ایمیدرو برگزار شد، افزود: در راستای افزایش سهم حمل‌ و نقل ریلی در جابجایی بار به ویژه در مسیر سنگان – بافق کارگروهی متشکل از معاونت‌های برنامه ریزی و توانمندسازی و طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو تشکیل می‌شود تا مقدمات تهیه تفاهم‌نامه همکاری ایمیدرو با شرکت راه آهن ایران فراهم شود.

 

*** بررسی راه‌های بهبود سیستم حمل و نقل ریلی

 

وی با تاکید بر اینکه هر اعتباری در این مسیر ریلی هزینه شود توجیه اقتصادی دارد افزود: در این کارگروه ضمن بررسی راه‌های بهبود سیستم حمل و نقل ریلی، روش‌های سرمایه گذاری و شیوه اجرا نیز مشخص خواهد شد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو ضمن امادگی انعقاد تفاهم‌نامه همکاری ایمیدرو با راه آهن ایران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر تسهیل ایجاد زیرساخت‌ها در ارتقای حمل و نقل ریلی گفت: حمل و نقل مواد معدنی به صورت انبوه، نیاز به سیستمی با عملکرد مداوم و با قابلیت اطمینان دارد تا در یک بازه زمانی، مقدار مشخص بار به مقصد مورد نظر برسد.

 

*** گام های اساسی در مسیر مواد پایه‌ای

 

غریب پور افزود: شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران علاقمند به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری ایمیدرو برای تامین زیرساخت‌ها است. بدیهی است به نتیجه رسیدن همکاری‌ها با تعریف زمانبندی مشخص و توجه به ضریب تاثیر آن در بخش معدن و صنایع معدنی، تعیین اولویت‌ها و همچنین چشم انداز ۱۴۰۴، گام های اساسی در مسیر مواد پایه‌ای ارتقای حمل و نقل مواد معدنی برداشته شود.

 

*** اعلام آمادگی راه آهن ایران در تامین زیرساخت‌های ریلی

 

در این دیدار سعید محمد زاده مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از اعلام آمادگی این شرکت در انعقاد تفاهم‌نامه همکاری ایمیدرو در تامین زیرساخت‌های ریلی سنگان – بافق خبر داد واظهار کرد: طی سال ۹۵ میزان بارگیری مواد معدنی ایمیدرو ۶۰ میلیون تن بوده که ۲۰ میلیون تن از این رقم، به صورت ریلی حمل شده است.

وی افزود: با شرایط فعلی و چشم انداز توسعه صنعت فولاد، هنوز برنامه‌های زیرساخت به ویژه در بخش حمل و نقل آن طور که باید تامین نشده است.

محمدزاده با بیان اینکه حوزه حمل و نقل ریلی تنها ریل گذاری نیست، گفت: تامین واگن نیاز جدی توسعه صنایع در بخش زیرساخت‌ها است.

وی ضمن اعلام آمادگی برای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری ایمیدرو با شرکت راه آهن ایران گفت: آمادگی داریم تا هرگونه تقاضایی در بخش معدن و صنایع معدنی را مطابق با چارچوب‌های تجاری پاسخگو باشیم.

 

*** راهکارهای توسعه حمل و نقل ریلی سنگان

 

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در تشریح راهکارهای توسعه حمل و نقل ریلی مسیر سنگان تا بافق گفت: در بخش تامین مالی می‌توان از منابع بانکی بهره برد و در احداث خط دوم با اجرای پروژه تراک بندی این مسیر و با هدف افزایش ظرفیت بارگیری‌ها، اهتمام ویژه داریم.

در این نشست در زمینه نیازهای زیرساختی، به مواردی همچون حمل ۷۹ میلیون تن در قالب طرح جامع فولاد، حمل سایر محصولات ریلی ۱۱۷ میلیون تن و شناسایی گلوگاه‌های شبکه ریلی بر اساس تطابق تقاضا با ظرفیت و راهکارهای توسعه شبکه ریلی برای بارهای قابل جذب اشاره شد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران نکاتی را در افزایش سهم بازار ریلی حمل مواد معدنی با همکاری این مجموعه و ایمیدرو مطرح کرد که توسعه لجستیک ریلی در معادن و صنایع فولادی یکی از این موارد است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید