کد خبر:106368
پ
تولید مس
ایمیدرو اعلام کرد

رشد ۲۲۸ هزار تنی تولید مس در سال ۹۷

طبق گزارش ۹ ماهه شرکت ملی مس ایران تولید مس آند و کاتد با رشد ۱۸ و ۱۲ درصدی در مجموع ۲۲۸ هزار تن مس محتوی معدنی تولید که از رشد ۴ درصدی برخوردار بوده است.

طبق گزارش ۹ ماهه شرکت ملی مس ایران تولید مس آند و کاتد با رشد ۱۸ و ۱۲ درصدی در مجموع ۲۲۸ هزار تن مس محتوی معدنی تولید که از رشد ۴ درصدی برخوردار بوده است.

 

*** گزارش ۹ ماهه تولید مس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شرکت ملی صنایع مس تا پایان آذرماه سال جاری با تولید ۱۷۹هزار تن کاتد مس ۸۳ درصد از برنامه تولید کاتد در سال جاری را محقق کرده است.

در این مدت ذوب خاتون‌آباد ۸۲ هزار و ۶۳ تن آند تولید کرده است که نسبت به برنامه تعیین‌شده برای این واحد رشد ۳۸ درصدی داشته است.
کاتد تولیدی پالایشگاه خاتون‌آباد نسبت به برنامه ۲۷ درصد و کاتد تولیدی لیچینگ میدوک ۲۳ درصد رشد داشته‌ است.

همچنین کاتد تولیدی پالایشگاه سرچشمه نیز از رشد ۵ درصدی برخوردار بوده است.

این گزارش می‌افزاید، در زمینه تولید مس آند و کاتد، برنامه تولید تا پایان آذر‌ماه به ترتیب ۸۸ و ۸۳ درصد تحقق پیدا کرده است.

 

*** افزایش استخراج سنگ معدن 

 

شرکت مس ضمن اشاره به رشد تولید مس در ۹ ماهه سال ۹۷ اعلام کرد:

در این بازه زمانی، درمجموع ۱۴۳ میلیون و ۸۲۴ هزار تن سنگ معدن استخراج کرده است که نسبت به برنامه ۱۳۱ میلیون و ۷۰۴ هزار تنی امسال ۹درصد رشد داشته است.

بنا براین گزارش، همچنین شرکت مس در ۹ ‌ماهه نخست امسال، ۴۰میلیون و ۷۵۴ هزار تن سنگ سولفور برداشت کرده است که ۴ درصد از برنامه در نظر گرفته برای برداشت سنگ سولفور به میزان ۳۹ میلیون و ۱۱۵ هزار تن جلوتر است.

 

*** افزایش تولید کنسانتره مس

 

تولید کنسانتره مس نیز در این مدت، رشد داشته است، به‌طوری‌که طی این مدت، شرکت مس ۸۹۷ هزار و ۲۵۸تن کنسانتره مس تولید کرده است که نسبت به برنامه تعریف‌شده ۸۶۳ هزار و ۲۲۹ تنی، رشد ۴ درصدی نشان می‌دهد.
در مجموع مجتمع‌های سه‌گانه سرچشمه، شهربابک و سونگون تا پایان آذرماه سال ۹۷، با این میزان تولید کنسانتره مس ۸۰درصد از برنامه تولید مس امسال را محقق کرده‌ است.

 

*** تولید ۲۲۸ هزار تن مس محتوی معدنی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در ۹ ماهه ابتدایی سال ۹۷ این شرکت در مجموع ۲۲۸ هزار و ۷۴۱ تن مس محتوی معدنی تولید کرده است که در مقایسه با برنامه ۲۱۹ هزار و ۵۹۴ تنی، رشد ۴ درصدی تولید مس داشته است.
در مجموع تا پایان آذرماه ۹۷ بالاترین تولید مس محتوی معدنی، کاتد و آند نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسیده است به‌طوری‌که مقایسه تولید نه ‌ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان‌دهنده این است که شرکت مس با افزایش ۴ هزارتنی تولید مس محتوی معدنی رشد ۲ درصدی را تجربه کرده است.

 

 

تهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع