اخبار برگزیده

کد خبر:106245
پ
فولاد خام
وزارت صنعت اعلام کرد

افزایش تولید فولاد خام کشور

بررسی آمارهای منتشره از سوی سازمان صمت از رشد ۹.۸ درصدی تولید فولاد خام کشور در مدت مشابه با­ سال گذشته خبر می‌دهد.

بررسی آمارهای منتشره از سوی سازمان صمت از رشد ۹.۸ درصدی تولید فولاد خام کشور در مدت مشابه با­ سال گذشته خبر می‌دهد.

 

*** تولید بیش از ۱۳ میلیون و ۱۰ هزار تن فولاد خام

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بررسی آمارهای منتشره وزارت صمت حاکی از تولید بیش از ۱۳ میلیون و ۱۰ هزار تن فولاد خام در دوره زمانی هفت ماهه (از آغاز امسال تا پایان مهر) و رشد ۹.۸ درصدی آن در مدت مشابه با­ پارسال است.

در مدت یاد شده ۱۱ میلیون و ۴۲۸ هزار تن محصولات فولادی، ۱۳۷ هزار و ۶۰۰ تن کاتد مس و ۲۱۱ هزار و ۷۰۰ تن شمش آلومینیوم تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال به ترتیب ۳.۸ درصد، ۷۶.۱ درصد و سه درصد رشد داشته است.

براساس آمارهای تولید فولاد خام، از آغاز امسال تا پایان مهرماه تولید آلومینیوم با کاهش نیم درصدی در مقایسه با هفت ماهه پارسال به ۱۳۹ هزار و ۶۰۰ تن رسید.

همچنین تولید سنگ آهن با رشد ۸.۸ درصدی به ۲۱ میلیون و ۱۱۶ هزار تن و کنسانتره زغالسنگ با رشد ۱۰.۸ درصدی به ۸۷۳ هزار و ۳۰۰ تن افزایش یافت.

 

*** کاهش تولید سیمان

 

بر پایه آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای تولید فولاد خام ، در هفت ماهه امسال بیش از ۳۲ میلیون و ۱۹۰ هزار تن سیمان در کشور تولید شد که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته سه درصد کاهش داشته است.

همچنین تولید کاشی در این مدت با رشد ۲.۳ درصدی در مقایسه با پارسال به ۲۱۰ میلیون و ۲۸ هزار متر مربع و تولید شیشه جام با افزایش ۶ دهم درصدی به ۵۷۰ هزار و ۷۰۰ تن رسید.

 

*** تولید ۵۰۰ تن ظروف چینی

 

تولید ۲۶۵ هزار و ۷۰۰ تنی ظروف شیشه‌ای، ۲۶ هزار و ۵۰۰ تنی ظروف چینی و ۴۴ هزار و ۸۰۰ تنی چینی بهداشتی از جمله آمار قابل توجه هفت ماهه امسال بود که در مقایسه با هفت ماهه پارسال به ترتیب رشد ۱۴.۲ درصدی، رشد ۳.۳ درصدی و کاهش ۲۷.۲ درصدی داشته است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، براساس گزارشات وزارت صمت پیرامون تولید فولاد خام بررسی عملکرد هفت ماهه تجارت خارجی کشور نشان می‌دهد زنجیره معدن و صنایع معدنی در این مدت پنج میلیارد و ۸۱۰ میلیون دلار انواع محصولات را صادر کرده که نسبت به پارسال ۶ درصد رشد داشته است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع